''забиване'' при пълна газ

Започната от edinak, 27 Декември 2015 01:30:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

edinak

здравейте.нов съм във форума :)колата е фокус 99г. 1.8 дизел.преди 3-4 дни ходих до майстора за една виеща ролка.споделих , че при палене,когато колата е студена има едно сиво пушене при подаване на газ . което изчезва много бързо след като покарам колата.каза че може да е от някоя дюза и да сипа малко нафта с добавка.попринцип слагам от евтина нафта най-често омв или шел.тоя път сложих от премиума и то не много няма и 10тина литра.покарах час , два и се появи едно прекъсване на 5та при подаване на пълна газ , което преминава и колата продължава да набира.така стана за цялата вечер около 4-5 пъти на 5та и 2-3 пъти на 3та.на 1ва и 2ра не го направи.интересното е че от тогава колкото и да я ръчках както и да я карах повече не го направи.работи равномерно не пуши повече , пали от раз.единствено май малко повече харчи ама може да е от студа.ако някой има идея да сподели :) мерси


ivchotr

Не е изключено да си разкарал някой боклук от системата.

edinak

и аз това си помислих , но толкова голям ефект да има тая нафта? и то толкова бързо от едно сипване на неголямо количество? разбира се може и да е просто съвпадение :) кажете мнение за добавка за прочистване.има ли ефект и дали няма да стане даже ефект в негативна посока?също ако е дюза да кажем задължително ли е при палене да тресе и да не работи равномерно мотора.уж много четох за запушването на дюзи ама то май си е различно при всеки :)

Alexi

ако никога не си слагал добавка ,първото наливане е с доста голям ефект вкл. и прекъсване докато разтика боклуците ..

edinak

то реално аз сложих от премиума на омв и както казах не много да кажем 8 литра и съм имал 4-5 та  бая се е поумешала.от тогава вече 1 седмица не е прекъсвала ама сега пък доста ми харчи и това дали пак е съвпадение или не го забелязах от както ми направи тея номера...

EMM Service

Повтори това упражнение със добавката и покарай така.
Дано минеш само със добавка.
EMM Service
Ремонт на спирачна и горивна система
Диагностика
Смяна на консумативи
Резервни части
0886316097