Качество на звука през AUX вход

Започната от Rogi, 15 Март 2013 16:32:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Rogi

Не знам дали е за тук темата или за аудио раздела, не ми се карайте много (bang)

Закачам през 3.5мм жаковете iPad или телефона и пускам музика към радиото в Галаксито, но качеството е отвратително направо. Или е много тихо, или много силно, или пращи, или пука. Най-честия случай е да е много тихо. Обикновено зареждам iPadа с музика и тръгвам на път и радиото е усилено, и плеъра и не се чува чак толкова силно... А като реши по някое време да пусне звука със сичката си сила имам чувството, че ще получа удар или ще катастрофирам някъде. Това ми е първата кола с AUX и не знам какво да го правя, ама не е както трябва, не може да е толкова зле...


amplified

А кабелът какъв е? През аукса звука не е перфектен, но най-често кабелът е виновен.

Rogi

Ами, от Технополис взех някакъв кабел 1 метър. Разликата голяма ли е през AUX? Имам предвид то не е ли същото все едно да сложа слушалки в iPodа, защото с тях си свири перфектно, а като го вържа в колата е доста противно.

mitakinen

Това, че си го взел от Техно-мехно полиса не е гаранция, че е качествен кабел. Вземи такъв кабел:

http://www.ebay.co.uk/itm/iPhone-iPad-iPod-Aux-USB-Audio-Interface-Cable-for-NEW-Ford-Focus-Mondeo-C-Max-/290694583191?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item43aebf5397

и пробвай как е с него
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

amplified

Ами от кабел до кабел разликата е драматична... случвало ми се да си купя кабел за 60 стотинки и да вади по-приличен звук от такъв за 10лева.
Зависи и от устройството, което закачаш... На мен mp3 плеър iriver ми дава по-качествен звук от мп3 диск и от айфон... Доближава се като качество на аудио диск. Също така аукс настройките на звука са отделни от тези на мп3 и на радио и  с тях можеш да си поиграеш.
Файловете, които плейваш също е добре да са с поне с 192битрейт... но щом пращи 100% кабела е келяв.

Dmitarcho

Виж дали като закачиш кабела към телефон, на телефона се появавя симболчето на слушалките /демек, дали телефона разбира, че му използваш джака/. Моя телефон от скоро време прави такива въртели, трябва малко да извадя кабела на слушалките, за да просвирят като хората...
Иначе аз съм повече от доволен от качеството с което плейва касетофона през АУХ-а ;)
Ръца Пръца

Rogi

Появява се все едно съм вързал слушалки. Ще потърся такъв кабел. Мерси! Това за пукането щом го казваш ме успокоява, че не е прецакано радиото нещо :)

Backstage

AUX-а не може да бъде причина за лошо качество на звук (с изключение на смесителните конзоли,или просто казано пултовете за озвучаване,там това зависи от адски много неща) AUX-а е просто една допълнителна шина,за да може да се ползват периферни устройства към основната машина.Хвърляй кабеля

Rogi

Благодаря много! Ще търся такъв кабел като от снимката.

Rogi

Взех си, пооправи се, но въпреки това не е това, което очаквах просто мислех че аукса ще е сс нормален звук...


Bobi

Не трябва да има проблеми... Според мен нещо не е както трябва.

hotblooded

Цитат на: Rogi в 24 Март 2013 20:06:28
Взех си, пооправи се, но въпреки това не е това, което очаквах просто мислех че аукса ще е сс нормален звук...
От телефон ли вадиш звука?

Backstage

Принципно има вероятност нещо да е горяло по шината...не е изключено...за целта кво прайме...намираш някой приятел с aux в колата и пускаш С ТВОЯ КАБЕЛ някое парче от ТВОЯ ИЗТОЧНИК (i-pod,i-phone,mp3,mp4,mp16,или с каквото плейваш) и после споделяш резултатите тука