Галакси син пушек

Започната от Rogi, 15 Март 2013 16:20:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Rogi

Сутрин като е по-хладно като го запаля пуши известно време синкав пушек, обаче никой не може да каже защо се случва това. Като поработи известно време и загрее спира да пушляви така. И до края на деня не го прави никога повече. Чак на другата сутрин като го запаля и пак пуши малко така докато загрее. От какво е, можете ли да кажете, защото досега никой не може да каже как да го оправя това нещо.


Pyrhel

С какъв мотор е Галаксито?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

mitakinen

Най-добре е да отидеш в МП да ти направят една диагностика и да се види това с пушека. Но за него мисля, че с качествено гориво и оригинален горивен филтър може да се оправи
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

hotblooded

 Една проверка на подгревните свещи - ако са дали фира си пушляви първите 5-10 сек...

Rogi

Да, забравих да напиша, че е с 2.0 TDCi.

Горивният филтър е сменен. Минах през МП и диагностика не са правили, но казаха, че вероятно катализатора е за смяна и затова сутрин кашляла син пушек.

Ммм свещите му видими ли са или трябва да се разглобява много? Чел съм, че не било само важно да имат съпротивление, а трябвало да се гледа колко точно нагряват?

hotblooded

Цитат на: Rogi в 15 Март 2013 17:00:08
Чел съм, че не било само важно да имат съпротивление, а трябвало да се гледа колко точно нагряват?
Абе ако са на повече от 3 години свещите - няма да се набуташ да ги смениш. Но няма нужда да е в МП... :) Иначе е така - важно е и къде греят и как греят, доста често свещите са електрически здрави, но са покрити с нагар и топлят само себе си..

Rogi

Благодаря. Ще ги отвия, за да проверя как са.

Rogi


hotblooded

Цитат на: Rogi в 24 Март 2013 20:07:14
Свещите са здрави :(
Какво значи "здрави" - свали ли ги, подаде им ток и след 2-3 сек им почервеня върхът? Това значи да са здрави.