Подгревни свещи за Ford S Max

Започната от FordSMax, 11 Май 2012 11:58:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

FordSMax

При включване на запалването нямам никаква индикация на таблото за подгрев на дизела .Принципно дизелите имат този знак . При мен няма подобна икона която да показва нещо относно подгрева. Как е при вас колеги - имате ли индикация или при мен нещо се е повредило?


Dmitarcho

Да не е изгоряла самата крушка на таблото.
Ръца Пръца

Pyrhel

Със свето-диод трябва да е този символ. До колко оборота е разграфен оборотомера и с какъв мотор си?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

FordSMax

Автомобила е 2008 година . дизел,2000 куб. TDCI 130 к.с.  Автоматик


mitakinen

Трябва да имаш такава индикация. При мен просветва за стотни от секундата. Може да ти е изгоряло осветлението, но може и да е премахнато умишлено. Един приятел като си купи от джамбази кола баха махнали крушката за индикация на проблем с двигателя и в резултат сменя разпределителен вал.
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

Dmitarcho

Пърхел, не ми се вярва да са го сменяли това табло, от бензинова ;) Не, че диода е по вероятно да изгори. Това няма ли "тест режим" като Фокусите къде светкат всички лампи по таблото ?
Ръца Пръца

amplified

Дизелово си е таблото.

1:1 с моето ама оборотите са по-малко. Явно е изгоряла крушката, дано не са я махнали нарочно.

FordSMax

Според мои познати  мотора е френски . При определени френски тази индикация  светва при по-ниски температури. В момента също подгрява преди паленето, но не показва. Може и така да е. Тест режим на таблото няма.

mitakinen

Мотора ти е толкова френски, колкото е и японски, английски или немски :), защото същия мотор го слагат на Ford, Mazda, Volvo, Mini, Peugeot, Citroën, Mitsubishi. Двигателите доскоро бяха съвместна разработка на PSA и Ford. Аз пробвах вчера в най-големите жеги и индикацията просветна, така, че ако няма проблем трябва да е само изгоряла лампа  (fri)
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

vvas

#9
-


FordSMax

Благодаря! Сигурно и при S MAX е така. Ще чакаме зимата! (beer)

GOSPODIN

Колега, хубаво е да провериш дали са ти читави свещите сега докато е топло, че после зимата може да има изненади.
Преди месец купих моето Мондео и когато проверих свещите се оказа, че нито една не работи. За 130лв. ги купих (BERU) и смених сам. Проверката е много лесна - откача се кабела(+) , който минава през всички свещи и после лесно се измерват с мултицет дали има верига. Моите бяха прекъснали всичките. Има и друг начин с подаване на + от акумулатора и/или с контолна лампа(което си е същото , както с мултицета).
Успех.

Alexander

На Converse + както каза колегата по-горе, няма лампа на таблото а светва на самия дисплей и то само когато стане студено! И все пак можеш да си направиш тест на таблото като натиснеш бутона "М" на волата и дадеш контакт и ичакаш да изпише на дисплейя Test! От там вече си ходиш из менюто (thup)
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

amplified

Сваляш бронята, изстудяваш сензора и ще си покаже :D

Alexi

или просто си караш и не я мислиш щом няма проблем ! колите трябва да ни слугуват а не ние на тях ..

FordSMax

Благодаря колеги ! Утре ще направя тест на таблото.Разбрах и кога трябва да светне индикацията.  (beer)