Ford S-Max - Ръководство на купувача

Започната от Bobi, 23 Септември 2011 02:09:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

krasi markov

Някакви мнения за 2.0 tdci 116коня,слага се и на галакси поне това намерих. :'(
2.0 TDCi Дизель KLWA; TYWA 2,0 115 код на мотора.


T-Mac

Аз вече казах в тази тема. Не съм я виждал тази кола, но според мен е най-добрата оферта: S-Max 2.2 TDCI

krasi markov

Цитат на: T-Mac в 02 Ноември 2015 18:09:00
Аз вече казах в тази тема. Не съм я виждал тази кола, но според мен е най-добрата оферта: S-Max 2.2 TDCI

С парите бях 3 дена на София и човека не ми вдига телефона,и имейл му изпратих :-[

krasi markov

Един въпрос към имащите 5 местни s-max-ове,могат ли да се добавят двете седалки в багажника и да стане 7-местен.
Има ли отвори за захващане на седалките?

spaun

Цитат на: krasi markov в 05 Ноември 2015 06:32:32
Един въпрос към имащите 5 местни s-max-ове,могат ли да се добавят двете седалки в багажника и да стане 7-местен.
Има ли отвори за захващане на седалките?
Да
Виж как го правят руснаците
https://www.drive2.ru/l/3684331/

krasi markov

#95
Колата вече е факт от Търново я взех,






Сравнение с другите които гледах тази е кукла ;D
Сега идва и една дилема с един ключ е,в ибей има за около 20 долара

3 Button Transponder Remote & Flip Key For Ford Focus Mondeo C S Max Fiesta SWTG



Kaк стоят нещата с програмирането(в мото пфое или в домашни условия).

m_focus

Още един максаджия в отбора, да си я караш безаварийно колега и да си се кефиш на макс  8)
карай форд и бъди горд :)

Pyrhel

Честита, можеш да ни разкажеш за нея в Дневника :)

Цитат на: krasi markov в 07 Ноември 2015 08:24:15
Kaк стоят нещата с програмирането(в мото пфое или в домашни условия).

Може в домашни условия, но трябва техника: http://fordbg.com/forum/index.php?topic=1081.0
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dmitarcho

Ръца Пръца

Alexi

това от линка не е точно ключ :
ЦитатDescription:
This is an after market replacement case
The image is of the real product. Not downloaded from internet
Please compare carefully before placing order

Please check your original transponder chip with locksmith or dealer before buying.


krasi markov

Цитат на: Alexi в 07 Ноември 2015 16:31:53
това от линка не е точно ключ :
Package included:

1 Ford remote Flip blank car key with transponder chip

E този ключ има транспондер не е ли това което трябва+софт за форд и инкод за ключа?

Krasi84

Здравейте,

иска ми се да направя подарък на майка ми и да и купя FORD C-MAX 2005 година, 1.6 TDCI автоматик.
Единственото което ме притеснява по тази кола е безстепенната автоматична скоростна кутия "(CVT)".
В интернет пространството не чета много добри отзиви за нея. Дори повечето са притеснителни, но съм се научил да не вярвам на това което някои си е неизвестен автор е решил да пише. То за всяка кола има какво лошо да се напише. Позитивите обаче рядко се коментират.
Затова моля Вас за съвет. Ако някои има опит с такава кола или скоростна кутия ще се радвам да прочета мнението му.

Мерси предварително
Красимир

hotblooded

 Точно тази скоростна кутия не ти трябва. Особено в комбинция с дизляк на неизвестен пробег... освен ако не си оставиш 1000-1500 лв под възглавницата.

Krasi84

hotblooded,

благодаря за мнението...
колата която искам да взема трябва да е с автоматична скоростна кутия...
да търся тогава друга марка автомобил ли?

hotblooded

Цитат на: Krasi84 в 20 Ноември 2015 11:12:51
hotblooded,

благодаря за мнението...
колата която искам да взема трябва да е с автоматична скоростна кутия...
да търся тогава друга марка автомобил ли?
Не е задължително, търси 2.0 TDCi  или бензинов автомат aко искаш С-макс

ventsi34

Здравейте,
идвам като гост във форума ви понежепонеже съм от бреговете не друга марка но на последък баща ми е харесал и иска да взема S-MAX та си казах какво по добро от това да питам в форума на марката за него.

Понеже не сме избрали и нямаме големи претенции към мотора.

Според вас бензиновите или дизеловите са по надеждни и евтини за поддръжка?
Бензиновите мотори по ауто-дата са 2.0 нагоре как се представят като здравина?
Могат ли да се газифицират и с какви ГУ (течна газ нужна ли им е, че до колкото знам е трики с такава)?

Дизеловия мотор който гледаме е 2.0 TDCI и чета за него, че мятал доста дюзи при мондео.
Същия ли е мотора на S-max или е новия, който е бил правен от Пежо?
Има ли плюсове и минуси този мотор и как се представя?
Дюзи намират ли се или рециклират ли се успешно?
Понеже гледам, че е след 2006 имаме ли DPF филтри и нормалните проблеми с него?

Как е ходовата част на колата (че на нашите пътища си е от голямо значение)?
Как са цените за част (че съм чувал митове, че караш форд пък поддържаш мерцедес ::) )?
Като цяло препоръчвате ли модела?

m_focus

Мен лично ме кефи чисто визуално, иначе съм нямал досег да го покарам :) Има хора със s-max, ще кажат подробности :)
карай форд и бъди горд :)

Pyrhel

Бензиновите минават с нормален ГИ, а за дизелите си чел за по-стария двигател, който се слага в Мондео мк3 (2000-2007) с Делфи инжектори и помпа. Тези в S-Max и Мондео мк4 (2007+) нямат такъв проблем, на PSA са. Вероятността да има DPF не е малка, но кой-знае какви проблеми няма.  Пък и се лекуват :) Колата и окачването са здрави, но всичко различно от Лада е на едни цени горе-долу :)

Бензин или дизел - зависи от предпочитанието, не са проблемни мотори.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ventsi34

Значи няма проблем с газифицирането.
И DPF филтъра се премахва успешно.

Знае ли се от коя година нагоре монтират със сигурност DPF понеже при VW е 2007 нагоре?
Кой е правил мотора? (Вярно ли е че е на пежо?)
Моторите с ремъци ли са или с верига?
Common rail ли се води горивната система?

Dmitarcho

ДПФ не се слага според годината, а според вредните газове.  Зависи за кой пазар е правена колата. Мисля, че след Евро4 слагаха ДПФ. Мотора е на Пежо, поне дизеловия, и е Common Rail ;)
Ръца Пръца


ventsi34

За ДПФ-а мога да говоря само за VW там колите за да станат euro 4, а по 2007 година на всеки дизелов мотор се монтира такъв. Говоря главно за PD моторите не Common Rail, а годината важи и за Common Rail. За това си мислих, че има година.

Alexi

от първата година може да има ДПФ ,все пак колата е модел 2006 .. дизеловия мотор е на пежо ,с ремък .. бензиновия е с верига

ventsi34

а за кой бензинов точно говорим понеже гледам, че има няколко?

Pyrhel

Масовия, 2.0. 2.5Т е с ремък, той също е сполучлив :D
Останалите не се серещат толкова често - 1.6Т, 2.0Т, 2.3
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ventsi34

Благодаря ви момчета. Разбрах някой неща, които ме интересуваха сериозно. Доста съм очарован до момента мисля да започна с търсенето.

ivvpo

Здравейте на всички. От три години карам служебен S Max 2.0TDCI 140 к.с, като през това време освен редовна смяна на консумативи друго не му е правено а сме му навъртели 104000км.Само газ до ламарините,караме го много хора.Като го взехме беше на 106 000 а сега е на 210000. Окачването е здраво и до сега е без проблеми а е каран и извън нормални пътища.Средния му разход е м/у 6,6 и 7 на сто при юнашко каране.Също така от април 2015г. имам Галакси със същия мотор и при него е същото ,навъртях му вече 24000 км и само смяна на консумативи. Само дето Галаксито вози малко по меко и е с по голям багажник. И двете коли са без ДПФ и препоръчвам на колегата да търси същия.Мотора е много пъргав и еластичен и надежден.Преди месец ходих с Галаксито до Франция и ми даде средн разход 6,3 при това сериозно натоварен. Това е от мен,надявам се да съм бил полезен.

TCP/IP

Здравейте бъдеще колеги (надявам се),
Търся да закупя практичен и здрав семеен автомобил. От многото който са на пазара - се спрях именно на тези две марки. Моля да ми помогнете да взема правилното решение. Благодаяр Ви.

Alexi

за макса има доста изписано ,здрав широк и комфортен автомобил .. маздата не ми е позната

TCP/IP

От няколко дена разглеждам обяви, но не мога да се спра на нещо конкретно.Може ли да ме насочите - към кой мотор ,предимно ще се кара градско (на бензиновият ли агрегат да се спра) и м\у градско.

Alexi

това не е автомобил за градско ..