Багажник върху панорамен покрив

Започната от Павел Боев, 05 Септември 2020 23:56:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Павел Боев

Здравейте,
От около 1 година имам Форд S-max 2016, това ще е първата ми тема във форума.
Колата е с панорамен покрив и няма надлъжни релси.
Можете ли да ми препоръчате греди за багажник на покрива, които не се захващат за релси, и са на прилична цена?
Оригиналните аксесоари в Мото Пфое ми се струват с напомпани цени.
Благодаря предварително.


vova

#1
Прегледай сайтовете на Thule и Hakr.
Първите са шведски,вторите са чешки.До колкото знам в МП са брандирани форд,но са на тюле.
Твоята най-вероятно е с болтове в тавана,лапи или нещо подобно.
На тюле ще ти излязат няколко варианта за греди и стойки.Закрепването явно ще ти е едно.
След това ако имаш късмет го намираш в олх,базар,бг.
Иначе търсиш в английското ибей или в официалните доставчици на тия марки,поне тюлето имат в Бг.
Сайта на тюле в момента е в процес на ремонт....
https://www.roof-rack-supplies.co.uk/roof-racks/ford/2016/s-max/5-dr-mpv/normal-roof
Би трябвало да са тези. На parts included можеш да видиш как се комбинират кита за закрепване,стойката и гредите.В зависимост от материала и аеродинамиката на гредите и фацата цената е различна.
Моите са тюле и са с метални железни греди.Над 90 км в час понякога шумят.За алуминиевите подострени като самолетно крило предполагам не е така.
Елементите имат номера.Използват се за няколко марки автомобили.Кита примерно може да е само за този или още 5 вида коли.Така че ако ти се търси можеш да ги намираш по отделно и сглобиш комплектацията.