Ford S-Max - Ръководство на купувача

Започната от Bobi, 23 Септември 2011 02:09:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alexi

мда множко е за бензинов екземпляр от първите със почти базово оборудване


jonsix

Такаа... днес огледах тази: http://www.carmarket.bg/ford-s-max-2.0-tdci-1330714?rn=11&brand_id=33&model_id=481&sort=1

Алекси, тази е която имаше съмнения, че не е 2008-ма.
Човекът излезе много коректен, използва негов колега който е щял да пътува до Варна и му дал колата и съответно ми се обади, че мога да я огледам, за което му благодаря. Колата определено е обслужена или поне си личат разни нови неща маркучи , части..  които не ги зная какви точно са :) Возията е стегната, двигателя е динамичен и няма хлопащи звуци. Външно изглежда доста добре. За съжаление до тук с хубавите неща. На таблото свети еърбега, аудио системата е сменена и иска код който май никой не знае. Личи си че е ползвана, имам предвид че не е чак пазена от този който я е карал. Багажното отделение - толкова поражения по пластмасите не бях виждал. Щорите на панорамния покрив са скъсани. Единственото което не успях да пробвам, то си е моя грешка, е автопилота. Не успях да се приборя с него и да го разуча в движение. Като цяло колата е много добре, макар и интериорните забележки. Огледите продължават :)

krasi markov

Затова говоря и аз,на моята 20 годишна астра комби пластмасите и салона са по запазени:)

T-Mac

Нали не очаквате да намерите втора употреба S-Max с безупречен салон и без боядисвани ламарини? ::)

pAbLo

Когато продавах моя никой не търсеше и замина за смешни пари...
Сега новия внос поскъпнал :-[ :-[
А тази първата БЕЗ ДДС-то няма НИТО преглед,ни застраховка - за тестово каране дума да не става (rofl)
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

krasi markov

#65
Цитат на: T-Mac в 28 Септември 2015 12:47:45
Нали не очаквате да намерите втора употреба S-Max с безупречен салон и без боядисвани ламарини? ::)

Е да ама някои коли направо са потрошени,от там говоря и за цената,че е твърде висока за това което са:)
Днес на Пловдив гледах тази.
Вътре салона беше добре,леки следи от употреба по пластмасите,хрома на вратите и скоростния лост олюпен.
Отвън видях стечена боя на заден калник,но в този дъжд толкова:)
Тренд беше модела.

Alexi

по скоростния лост недей да съдиш за нищо щото е доста некачествен .. моята я вземах на 100к реални и ск. лост ( същия като на макса ) беше доста охлузен и грозен ,смених го с чисто нов ( който за момента е ок но се поизлъска и той )

jonsix

#67
Краси, тази е по-близо до теб :)

Alexi

уха ,това е друга работа :) само 2.2 дизела липсва но се преживява :)

jonsix

Цитат на: Alexi в 28 Септември 2015 21:38:37
уха ,това е друга работа :) само 2.2 дизела липсва но се преживява :)
Липсва и автопилота. Направо човек да го хване яд, но пак си изглежда супер :)


krasi markov

Вчера я видях и аз тази обява,но не знам как е автоматика при форд и каква е поддръжката му.
Издръжливи ли са тези кутии?

jonsix

Краси, по мое субективно мнение, този клас автомобили не са от най-евтините и предполагам са се постарали хората да я измислят да работи добре и при доста километри. Естествено като се поддържа. До сега не съм срещал информация да е оплакват от автомата. Друго нещо е, че в БГ не са чак толкова разпространени. Примерно аз бих заложил с удоволствие на автомата. Може да се пита в МП дали тази кутия е обслужваема, тъйкато знам че някои от Волво-та до 2006 имат проблеми с автоматика и той е капсолован и официално не се обслужва от МП, но от една пловдивска фирма - да.

hotblooded

Цитат на: krasi markov в 29 Септември 2015 07:38:56
Вчера я видях и аз тази обява,но не знам как е автоматика при форд и каква е поддръжката му.
Издръжливи ли са тези кутии?
2.0 140 к.с - ако не пише на ръкохватката или до маншона "powershift" - е "класически" автомат с хидротрансформатор, японски. Ще е добре да се обслужи (Има сервиз в София, споменаван е във форума), напук че МП твърдят че е необслужваем.

krasi markov

Ходих да го видя не е лош,покарах го хареса ми:)
Има си нормалните следи от употреба вътре.Кутията е айсин,няма лашкане или нещо друго при превключване на скоростите.
Колко струва поддръжката на тази кутия?

Alexi

евтина за поддръжка и здрава кутия ,много масова

krasi markov

Ако не ме превари някой утре може да я взема ^-^

Dmitarcho

Остави един телефон в Указателя да почерпиш като минавам през Севлиево ;) И да се похвалиш в Дневника ако го отнесеш утре ;)
Ръца Пръца

jonsix

Краси, ти ли си бил другият който я гледал? :) :) И на мен ми направи добро впечатление, въпреки че по техните думи от 3г не са сменяли нищо освен консумативите. Забеляза ли, че предното стъкло е пукнато?
Аз гледах и една бензинка .. и тук моля запознатите да споделят - наистина ли бензиновите 2.0 са толкова тромави на фона на дизелите?

krasi markov

#78
Да аз бях,обаче това със стъклото не съм го забелязал,валеше дъжд и ако е малко няма как да се види:)
Мисля днес ако е по-хубаво времето да ида пак и да я измият.
Видях че на  десния фар му е счупено ухото и клапана който мучи след изгасяне.
Евентуално проверка  в мото пфое Търново.
И на мен ми казаха че не са обслужвали нищо,тя италианка а може и те да са:)

Стъклото много ли е пукнато?Имам познат джамджия в София да го питам за цената му.
В емк-33 е към 700лв.

jonsix

Погледни в средата в долната му част. Явно е удар от камъче и цепнатина около 1-1,5см. Предполагам знаеш, че може и така да си остане, но може и за няколко дни да се увеличи драстично.
Нека да я измият.. че може и една прахосмукачка да ударят (май ще й е за първи път...само да не я задръстят) :) ;)
Успех с покупката. Дано е твоята колица


krasi markov

Стига да свалят цената., и да наистина бе мръсничка:)

Alexi

Цитат на: jonsix в 30 Септември 2015 08:08:01
Погледни в средата в долната му част. Явно е удар от камъче и цепнатина около 1-1,5см. Предполагам знаеш, че може и така да си остане, но може и за няколко дни да се увеличи драстично.
Нека да я измият.. че може и една прахосмукачка да ударят (май ще й е за първи път...само да не я задръстят) :) ;)
Успех с покупката. Дано е твоята колица
за съжаление не може да си остане така - или ще те върнат в КАТ като я пререгистрираш ,или на първия технически преглед .. спуканото стъкло е повод за коментар на цената щото не е никак евтино

krasi markov

Питах моя човек за стъклото:темперирано 900 зелено 650:)
Но пак проблем с парите до другата седмица:)

hotblooded

Цитат на: krasi markov в 30 Септември 2015 12:08:36
Питах моя човек за стъклото:темперирано 900 зелено 650:)
Но пак проблем с парите до другата седмица:)
Тъкмо ако няма подгрев на челния джам - да си сложиш :)

Alexi

има .. мен ми е интересно какви са възможностите на мултимедията ,какви формати плейва ,субтитри поддържа ли ,ако плейва само ДВД няма особен смисъл освен за гъзария ( което не е малко :) )

jonsix

Аз се реших - утре отивам да тествам бензиновия 2.0 модел и една диагностика в МП. Ако няма някакви форсмажорни особености другата седмица може да се похваля. :) :) :)

krasi markov

Днес ходих да гледам този s-max(http://www.cars.bg/c1255612)хареса ми,но нещо не намирам инфо за мотор 2,0tdci 116коня.
Ако някой знае нещо да пише читав ли е,проблеми и обслужване как са с верига ли е?

hotblooded

 Ако е 2.0 и е 115 к.с - то колата е 2007ма година. Двигателя е от Мондео Мк3.  Ако е 2009 и е 116 коня - то двигателя е 1.6 TDCI

krasi markov

Да,но в мобиле де има коли и 2009 с този мотор :-[

hotblooded

 Всъщност, аз греша дизел-моторите 2007-2010 са 1.8 TDCI 125 к.с, 2.0 ТDCi - 115 и 140 к.с и 2.2 TDCi 175 к.с , 1.6 се появява 2010 при фейс-лифта