Относно дроселова клапа.

Започната от dushi, 10 Март 2023 12:12:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dushi

Здравейте, знае ли някой дали може да се калибрира дроселовата клапа, става ли с Forscan? Нещо ми се струват много ниски оборотите, държи малко над 700. Двигателя е 1,8 дуратек.


F Focus

Има един пластмасов винт, който подпира клапата, и който, ако го завъртиш надясно ще отвори повече клапата и оборотите ще се вдигнат.
Със същият двигател съм, който твърдо държи 800 об./мин., но реших да ги направя на 850-900, щото двигателят работи продължително на празен ход в задръстванията, та да намаля т.н. маслен глад, но пустият винт е запекъл в металният корпус-уж се върти, ама не-само се усуква, и ако продължа ще го скъсам. Опитът правих при монтирана дроселова клапа. Когато я сваля за почистване тогава ще подновя опитите-ако пак не стане ще го сменя с метален.

dushi

Благодаря колега, не съм я разглеждал тая клапа, но съм а почиствал. Къде се намира предполагам не е някъде вътре?

ADiDimitrov

Напълно загрял мотор Дуратек, без пуснат климатик държи около 750 оборота. Ако си така не бутай, хората направили този мотор си знаят работата.

Ozzie

Цитат на: dushi в 10 Март 2023 12:12:26Здравейте, знае ли някой дали може да се калибрира дроселовата клапа, става ли с Forscan?

Нa този въпрос можеш и сам да си отговориш. Разгледай в менюто "Сервизни процедури" и търси функция "Reset" нещо си или "Calibrate".

Цитат на: dushiНещо ми се струват много ниски оборотите, държи малко над 700. Двигателя е 1,8 дуратек.
Според AutoData: Обороти на празен ход - 700 +/- 50, Non adjustable
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

dushi

Благодаря за отговорите, къде точно в аутодата да търся колко трябва да са оборотите?

Ozzie

Първо кликваш на Techincal data, след като зареди, избираш или Complete data list или по раздели.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

dushi