Странични огледала Фокус-2

Започната от F Focus, 11 Декември 2022 11:35:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

F Focus

Здравейте,
Срам не срам реших да попитам сгъват ли се към купето страничните огледала на Фокус-2, 2006год., произведен за Швейцария (ако има значение)? Наясно съм, че нямат такава електрическа опция-имам предвид с ръка. Няколко пъти съм се опитвал натискай ги, но изобщо не поддават и не смея да увелича натиска, а както знаете понякога е добре огледалата да се приберат.
Също така не съм наясно имат ли подгрев? Най-вероятно нямат, но да попитам... :)
Благодаря предварително за отговорите!


Ozzie

Моите се сгъват, логично е и твоите да се сгъват. Лично мнение - полза никаква. Габарита на колата се свива с не повече от 5-6 см. Мога и снимка да ти направя, ако не ме 'фане мръзела.
За подгрева - включва се заедно с реотаните на задното стъкло. Включи ги, изчакай 20-30 секунди и пипни огледалата. Сам ще разбереш имаш ли, нямаш ли такава екстра.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

F Focus

Благодаря за отговора, Ози!
Ама, ако ги напъна повече да не се счупи окачването им, че само това ще ми липсва в началото на зимата!
Твоите изискват ли голямо усилие?

Ozzie

И аз се притеснявах, да не счупя нещо, ама не счупих. И да - трябва си известно усилие.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

Свиват се даже наобратно :D Поне на Мк1, ама не вярвам вашите да са по-различни в това отношение. Някой го беше направил и що майни отнесе една сутрин...

F Focus

Като намеря време ще впръсна ВД-40 в основата и пак ще пробвам, но ако пак не ще няма да продължавам.

Жоро Петков

Аз до сега кола с несгъваеми огледала не съм виждал (не твърдя, че няма просто не се сещам).
На сеат ибиса 2001 се сгъваха. Най-вероятно твоите като не си ги местил много време са се "поспекли".
Трябва си усилие, за да се приберат.

ivchotr

На Опел Вектра А и В не се свиват.

F Focus

За Протокола-при Мерцедес W-123, W-124 и 124Е също не се прибират, но при натиск(удар) се "сгъват" за момент и после яка пружина ги връща обратно с удар.
М/у другото продавам комплект механични огледала(електрическите са голяма рядкост) за 123-ка и други неща, и все не остава време, но пък цените им се покачват. ^-^

Жоро Петков

Хммм коли отпреди 1990 сравнени с кола 2005... Ако 15г не бяхме мръднали щяхме да сме.... в комунизъм  :)) .
Ходи виж на някой съсед дали му се свиват огледалата на фокуса 2йка  8)


ivopolr

Пробвай на паркирана някъде, чужда кола  (tooth). Майтапа на страна, със сигурност се прибират. Едно време и аз се чудих като купих моя Фокус-2, ама с малко смелост нещата си дойдоха на място.

F Focus

Цитат на: ivopolr в 13 Декември 2022 09:36:43Пробвай на паркирана някъде, чужда кола  (tooth). Майтапа на страна, със сигурност се прибират. Едно време и аз се чудих като купих моя Фокус-2, ама с малко смелост нещата си дойдоха на място.

В радиус от 100м. около мен има само един Фокус-2, като твоят от подписа, че и същият цвят! ^-^  А-щях да забравя и едно оранжево ST, ама него не го броя. ^-^
Инак "благодаря" за съвета! :))

zz_stefanov

Паркирай я така че пешеходците едвам да се провират, те ще ти ги сгънат ;D

F Focus

Аха-ще ги сгънат, ама най-вероятно наобратно! >:(
Майтапа настрана-много внимавам къде и как спирам. Чат-пат дори слизам, оглеждам, преценявам...и се премествам. ^-^

toto

Подгрева на огледалата въври с подгрев на предното стъкло ако имаш.

ivchotr

На Мк1 е в комплект с подгрева на задното стъкло. Което изглежда по-рационално, защото всички коли имат подгрев на задното стъкло, но не всички на предното.