Монтаж на лед крушки h7

Започната от Dipchikov, 24 Февруари 2022 06:54:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Dipchikov

Здравейте колеги,

Искам да попитам необходим ли е адаптер при смяна на халогените крушки с лед. Колата е s-max 2011.

Ще съм благодарен ако е необходим адаптер да ми дадете линк към артикула.

Благодаря!


FoMo4

В момента с адаптор ли ти е крушката, метална пластина като на снимката?

Ако си с такава пластина, зависи от новата крушка дали има място да и се монтира същата пластина. 

Pyrhel

Оффтопик: рефлекторен фар ли е? Ако не е с лупа, резултатът ще е ужасен - нито ще свети, нито е ОК спрямо движещите се отпред. ЛЕД крушката свети само в 2 посоки. С лупа не е идеално, просто няма да заслепява отсрещните.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dipchikov

Фара е с лупа. Според вас не е оправдано до сменям с Led, a  xenon?

Pyrhel

Не се съмнявай, че резултатът ще бъде по-добър с ксенон, отколкото с ЛЕД. Афтърмаркет ЛЕД крушките не стават :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Жоро Петков

Има LED има и led крушки. По-добрите производители слагат източника на светлина да симулира халогенна крушка и тогава няма проблем с рефлекторите. Въпроса е да не си поръчаш от китайците за 1лв лед крушка с 250 мега супер гига светли диоди и да си мислиш, че правиш нещо.
Xenon-а е не лош избор, но е доста по-скъпо, освен ако не заложиш пак на китайски лайна за 20лв - тогава резултата  ще е плачевен.
Попринцип добрите лед крушки също са доста скъпи. На твое място ако искаш повече светлина първо си рециклирай фаровете и си смени крушките с нови - дори халогенките стареят. Ако вече искаш да ти свети бяло колата е друг въпрос. Мисля, че късите и дългите са ти Х7 и Х4 - най-разпространените, така че не е никакъв проблем да си намериш ЛЕД изпълнение тип plug-and-play т.е. просто слагаш и забравяш.
Другия вариант е бях си купил от лидъл едни крушки с "ксенонов ефект" - светеха една идея по-бяло. Издържаха 4-5г на мотора (а там са яко вибрации). В момента даже мисля ги има на промоция - може да пробваш с тях.

Ozzie

Цитат на: Георги Петков в 24 Февруари 2022 09:29:06Другия вариант е ...... едни крушки с "ксенонов ефект"
Пълен ташак. Единствено светят по-бяло, както казваш, от което полза не усетих, даже се виждаше по-кофти, особено нощем в града. Разкарах ги. Сега съм с BOSCH Plus 50. Има някаква разлика, спрямо крушка от 3-4 лв., но без специализирани измервания не мога да кажа каква и колко.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Dipchikov

Цитат на: Георги Петков в 24 Февруари 2022 09:29:06Има LED има и led крушки. По-добрите производители слагат източника на светлина да симулира халогенна крушка и тогава няма проблем с рефлекторите. Въпроса е да не си поръчаш от китайците за 1лв лед крушка с 250 мега супер гига светли диоди и да си мислиш, че правиш нещо.
Xenon-а е не лош избор, но е доста по-скъпо, освен ако не заложиш пак на китайски лайна за 20лв - тогава резултата  ще е плачевен.
Попринцип добрите лед крушки също са доста скъпи. На твое място ако искаш повече светлина първо си рециклирай фаровете и си смени крушките с нови - дори халогенките стареят. Ако вече искаш да ти свети бяло колата е друг въпрос. Мисля, че късите и дългите са ти Х7 и Х4 - най-разпространените, така че не е никакъв проблем да си намериш ЛЕД изпълнение тип plug-and-play т.е. просто слагаш и забравяш.
Другия вариант е бях си купил от лидъл едни крушки с "ксенонов ефект" - светеха една идея по-бяло. Издържаха 4-5г на мотора (а там са яко вибрации). В момента даже мисля ги има на промоция - може да пробваш с тях.

Здравей,

Сагата продължава закупих ксенон 55w с всичко необходимо, но сега след като се стартира ксенона колата изписва грешка и го гаси.

Някви предложения как да реша проблема.

Ozzie

Трябва да се зададе в GEM модула, че автомобила е със ксенонови крушки. Трябва ти адаптор ELS 27 (или моднат с ключе ELM 327), лаптоп и програмата ELMConfig. Ако беше от Варна, щях да ударя едно рамо. Или поне да се пробвам.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Dipchikov

Цитат на: Ozzie в 05 Март 2022 17:59:09Трябва да се зададе в GEM модула, че автомобила е със ксенонови крушки. Трябва ти адаптор ELS 27 (или моднат с ключе ELM 327), лаптоп и програмата ELMConfig. Ако беше от Варна, щях да ударя едно рамо. Или поне да се пробвам.
Благодаря, ще пробвам и ще пиша какъв е резултата!


Dipchikov

Цитат на: Dipchikov в 05 Март 2022 20:14:42Благодаря, ще пробвам и ще пиша какъв е резултата!
Проблема е решен с нов ксенон, но 35w.