Монтиране на трети ред седалки S-Max

Започната от stinat, 02 Април 2018 17:05:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

stinat

Здравейте!
Предстои ми закупуване на S-max, но много малък процент са със 7 места.
Има ли възможност за монтиране на 3ти ред седалки на кола без. Има ли дупки в купето, както и възможност за монтаж на колани.
Гледам коли 2010-2015.


Ozzie

Ако искаш да возиш хора на тези седалки, законно, автомобила трябва да е регистриран в КАТ като 6+1 места.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

stinat

Ако могат да се монтират допълнителни две седалки ще го регистрирам. Нека да се върнем към първоначалния ми въпрос!

krasi markov

Винаги може да сложиш трети ред седалки,но си излиза скъпо.По скоро си търси 7-местна:)

stinat

Интересува ме има ли дупки в шасито и заготовка за коланите? Има ли някой, който да го е правил?

Николай Низамов

Цитат на: stinat в 03 Април 2018 11:39:02
Интересува ме има ли дупки в шасито и заготовка за коланите? Има ли някой, който да го е правил?
В пет местния няма никъде колани най отзад и в багажника няма дупки за седалки поне при мен е така.

peter_got

Здравей колега ! Сега ти забелязвам въпросът и мога да ти дам отговор от първо лице ! Моят S-max  е излязъл от завода  пет местен , но отзад в багажника си има дупки за фиксиране на седалките и даже мокетът е зарязан на мястото на тези дупки и ако решиш да монтираш трети ред седалки само запряташ изрязаните парченца и фиксираш седалките , но при мен има и колани монтирани отзад по рождение . Последното е доста странно защото колата е била с първа регистрация петместна ,а и от Мотопфое ми казаха че от заводът е излязла петместна и трети ред седалки за моята кола не се предлага като резервна част .

stinat

Най-после едно смислено мнение!!!
Коя година е твоя?

nor4ik

Значи някой хубосник
ти е свалил седалките и ги е продал.
Наистина има отвори в пода, но трябва да се развърже и подготвят за резба, подовата мокетна облицовка също е  друга.
Успех

bboyad

Здравейте,
Малко да подновя темата, тъй като наскоро и аз се сдобих с Ford S-MAX, който по VIN излиза, че е излязъл от завода с оборудване за 5-местен. Продавачът ми даде и трети ред седалки, като твърдеше, че се монтират без проблем и самото шаси е направено да може на всички такива да се монтират третия ред седалки. Разликата е балатума, който е различен при 4+1 и 6+1. Въпросът ми е дали ако си взема такъв балатум ще мога да направя тази манипулация и да ми препоръчате някакъв читав сервиз, в който сръчни майстори да ми ги монтират. Видях, че действително под балатума има дупки в сглобката.


Павел Боев

И на мен ми е интересно дали може да се монтира 3-ти ред седалки, но аз съм с S-max от 2016. В багажника се виждат отвори за чаши за кафе на 3ти ред, но естествено колани няма. Някой питал ли е в Мото Пфое колко пари ще искат за модификацията? Естествено ще мина на технотест и ще пререгистрирам колата, все пак роднини смятам да возя на трзи места (тъщата напр. ;-))

Hazelnut

През лятото попитах колко би струвал монтаж на трети ред седалки за Форд Галакси 2010, фабрично със 7 места, но седалките липсват. Отговориха ми, че цената на една седалка е 2300 лв с ДДС

ivchotr

Цитат на: Hazelnut в 15 Декември 2020 22:40:34
... Отговориха ми, че цената на една седалка е 2300 лв с ДДС

Те продават капачки за централния отвор на джантите за 50 лв бройката, та смятай за по-големите и сложни неща какъв им е ценоразписът :D

nikolai71

Седалки се намират за около 500лв,претапициране 150 за двете, отвори има,трябва да се нереже резба. Мокета се изразва малко.Личен опит s-max 2012.