Мнения за Ford Focus ST 2.5T

Започната от Naglia, 02 Март 2016 14:07:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Naglia

Интересувам се точно от този модел и двигател.
http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=7325
Не съм много на вътре с нещата свързани с ФОРД, надявам се по-информираните да оставят по някой коментар относно +те и -те на модела.
П.Т: Поддръжки, цени, разход, окачване.
Приятен ден.  ^-^


Dmitarcho

Много върви, доста гори, частите по окачването са по-скъпи от стандарния Фокус ;)
Ръца Пръца

Pyrhel

Е не гори много, даже си е икономична количка. Какво те интересува точно? Колко върви, колко може да се пипа, колко е скъпо ако му счупиш предната броня и фаровете...?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

pAbLo

Носи и на газ - доказано и видяно 8)
Ама за 5 иляди няма читав екземпляр.
Данъците и те са евтини..
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

Naglia

#4
Цитат на: Pyrhel в 02 Март 2016 19:22:34
Е не гори много, даже си е икономична количка. Какво те интересува точно? Колко върви, колко може да се пипа, колко е скъпо ако му счупиш предната броня и фаровете...?

Интересува ме как стоят нещата с поддръжките, цени, разход, ОКАЧВАНЕ и какви са хубавите и лошите страни на колата.

Pyrhel

Нищо особено не е като поддръжка, стандартна стара, но здрава кола. Със стандартни амортисьори, няма електронни глупости. Знаеш, че е Волво мотор с ангренажен ремък, предполагм. Разход - винаги е колкото настъпваш, може и 10/100 в града, може и x2 :) Лошите й страни, са, че си остава Фокус, но на висока цена, особено смешно-абсурдна след фейслифта.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

мотора е чудесен но в мондео примерно :)

Иван Вълков


Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

maldezzar

Вие направо го отказахте човека. Така да се включа и аз, дано колегата не се сърди, че му използвам темата, та и аз се чудя дали си заслужава Фокус ст 2.5 (дали е рентабилна и надеждна кола), търся си спортен хеч да се возя. Още съм пред дилема , гледам и Хонда Сивик Таип Р 2006 нагоре,скоро покарах една на един приятел. Гледам и Голф ГТИ 2.0 тфси 200 к.с. Някой поглед над въпросните автомобили ?? Да ги е покарал за да може да ги сравни ?

Soura

Ако е в C70 цената ще е още по-висока. Мондеото е тежко и ще върви по-малко. Само не разбрах какво му е лошото, че двигателя е в Фокус ?!  ???


Alexi

без да се засягаш ,фокус 2/2.5 е като пластмасова лагерница в сравнение с мондео 4 :) все пак една кола не е само вървеж ( а той ще е доволен и в мондео с тоя мотор )

Soura

#11
Първо в салона на мк2.5 са използвани доста по-качествени материали от мк2. Второ човека пита за СПОРТЕН хеч а не за кораб с мека пластмаса. Ако тръгнем да разсъждаваме така да си вземе едно AMG за да няма кофти пластмаса ????

http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/ford/focus-2008/

Soura

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=emhHXaRLHYQ това видео може да бъде полезно. Беше яко предаване. Жалко, че се изпокараха.