Паспорт за газова уредба

Започната от ivan_don4ev, 29 Декември 2014 22:03:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivan_don4ev

Проблема е такъв: Купих колата на 19.06.2014 от БГ собственик от София, на 20.06.2014 отивам в КАТ Хасково да я регистриран, когато отивам на канала ме питат "някакви документи за газовата" отговарям че нямам (стария собственик бил изгубил паспорта). Човека на канала в кат ми казва "оки няма да можем да я пишем газ/бензин" и продължих с регистрацията. Тия дни (декември 2014г) решавам да си изкарам паспорт и да мина през кат да ми сменят талоните за 20лв. В момента живея в Пловдив и отивам в новия пункт за годишни технически прегледи на кукленско шосе. От там не знаят все още какви са изискванията за изваждане на паспорт на газовите уредби и ме посъветваха да изчакам докато дойде време за ГТП тогава да съм го мислил (аз така не мога искам да я регистрирам). Колата ми има минат технически преглед от стария собственик на 12.05.2014г в който е записано че автомобила има монтирана уредба на ВНГ/СПГ или водород. След оглеждане по обстойно на бутилката виждам че е произведена 02.2003г изтекла е гаранцията от 10год. И сега големият въпрос е какво правя?


dimkaraganchev

Аз също купих наскоро кола с монтирана обикновена АГУ. Имаше някакъв сертификат за изправността на бутилката. С него пререгистрирах колата и ми вписаха в големия талон, че е на бензин и газ. В последствие смених уредбата с ГИ и ми издадоха още един сертификат за самата уредба. Така че, ако искаш да си изряден, отиди при някой газаджия и попитай, ако смениш бутилката дали ще ти издаде сертификат, с който да смениш талона на колата.

ivan_don4ev

Така и ще направя само да дойдат работните дни.

Nikola_T

Цитат на: dimkaraganchev в 30 Декември 2014 14:04:32
Аз също купих наскоро кола с монтирана обикновена АГУ. Имаше някакъв сертификат за изправността на бутилката. С него пререгистрирах колата и ми вписаха в големия талон, че е на бензин и газ. В последствие смених уредбата с ГИ и ми издадоха още един сертификат за самата уредба. Така че, ако искаш да си изряден, отиди при някой газаджия и попитай, ако смениш бутилката дали ще ти издаде сертификат, с който да смениш талона на колата.

аз също от предишния собственик получих само удостоверение за качество (без паспорта),
но като ходих до кат да си сменим собственоста не съм имал и този удостоверение  тъй като не знах нищо за тия нещата свързвани с документите за газови уредби...

мога ли сега до ходим пак до кат само с този удостоверение да ми напишат "бензин-газ" в талона

иначе, сега и в малкия талон пише кое е горивото, но при мен пише само "бензин"...
надявам се че нема да ме глобят или тормозят полицаите и митничарите...   :-[