Реле R11 - МК1 TDCI 85 KW

Започната от moonclub, 25 Юли 2016 20:15:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

moonclub

Някаква идея откъде мога да закупя въпросното реле? Само една фирма намерих да го продава в Пловдив, но беше изчерпано. Климатикът ми е постоянно включен и според електрическата схема това реле отговаря за него. Явно пластините са се залепили и сега постоянно духа студено. Докато е лято бива, ама няма да е вечно лято.


G_o_c_e_v

Иди до някоя морга или като не искаш климатик вадиш релето. Я провери, дали като го извадиш климатика спира?
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

moonclub

Ще проверя. По принцип опитах да го извадя, ама не ще, пък не знам дали няма някакъв способ за вадене. Не съм му давал много зор, че да не го счупя.

G_o_c_e_v

Няма осигуровка, дърпаш и трябва да излезе. Релето за клаксона е същото. Като извадиш това за климатика, извади и за клаксона и провери с разменени релета как се държи
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

moonclub

Благодаря за съветите. Извадих го, но докато проверявах дали е наред и се опитвах да го отворя - повредих го. Сега ще търся ново, пък като го сложа - ще пиша какво е станало.

Mondeicho

Дали са ти добър съвет, обикновено някои от релетата се повтарят. Може да го замениш за малко колкото да си сигурен, че това е проблема.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

moonclub

Така или иначе намерих реле, утре вечер ще го сменя. Покрай него ще видя и запалката, че пластмасата покрай нея е счупена. Гледам, че доста релета ми липсват, та се чудя защо.

Mondeicho

Те са за различните екстри за модела и най-вероятно ги нямаш и затова имаш свободни гнезда.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

moonclub

Благодаря за съветите, проблемът се оказа релето. Явно се е било залепило. Взех 2 бройки, едното за резерва, че имам 5 от тоя вид.

moonclub

Радостта ми беше кратка. При промяна на посоката на духане към стъклото - климатикът пак се включва сам. Ако си стои да духа отпред - няма проблеми. Някаква идея? Добрата новина е, че релето наистина беше повредено, новото работи. Но явно нещо го управлява допълнително.


Dmitarcho

Май винаги се пуска климатика/компресора когато обърнеш да духа на стъклото. С цел по-бързо махане на запотеното /ако има/. Ме съм на 100% сигурен.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ръца Пръца

emkata

  Виж отзад на врътката за посока на въздуха имаш ли букса. Мисля че беше отделно, а не заедно с подсветката. По спомен ако я извадиш климатика трябва да не се включва.

moonclub

Май наистина е било нормално да се включи.

G_o_c_e_v

Това е нормално поведение на климатика при посока на вятъра към прозореца. Аз обаче го изключих на фокуса

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

К.Методиев

Абсолютно е нормално това, някъде бях писал как се елиминира даже.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

mustang94

А при климатроник как се спира това?

Mondeicho

Кое? Обдухването на предното стъкло е нещо много полезно, защо искаш да го махнеш?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

mustang94

Примерно зимата като пусна да обдуха предното стъкло и то включва и климатика. Иначе да чисти го за секунди.

К.Методиев

Под 4 градуса не се пуска климатика въпреки, че му свети индикацията.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.