Мнения и отзиви за спирачни дискове и накладки

Започната от Bobi, 01 Ноември 2011 17:01:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

V.Buzev

Цитат на: darkness0701 в 05 Юли 2016 10:04:51
Здравейте колеги,
можете ли да ми препоръчате дискове за моето мондео V6 2.5 170к.с. от 2001.
Интересуват ме качествени продукти, в момента съм с накладки TRW, cъщо така имате ли мнение за този сайт -
http://www.avtochastionline24.bg/ ?

Вземи си АТЕ дискове+накладки. Няма да съжаляваш - малко по скъпи са но....
Аз изглупях и си взех накладки+дискове на TRW. Накладките се оказаха читави, но дисковете не ги взех от същи магазин (не пиша кой е за да не стане реклама) а от друг по-малко известен и се оказаха пълни ментета а дадох 160 лв. за комплекта с 30% отстъпка. Бяха фабрично криви с видимо отвратителна изработка. От магазина помрънкаха малко и ми ги подмениха с Делфи. От Делфито нямам оплаквания за момента!


Mondeicho

Аз именно с АТЕ от наш магазин си изпатих-криви още в началото...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

nixel

Цитат на: darkness0701 в 05 Юли 2016 10:04:51
cъщо така имате ли мнение за този сайт - http://www.avtochastionline24.bg/ ?
Да, може да се довериш. Сайта е на български, но не е български. Доставката е 20 лева. Всичко идва от Германия с DHL. Поръчвал съм чистачки и бобини. Доволен съм. Като се сетя какъв голям кашон ми дойде с егати уплътненията  :D
Задръж си продуктите в кошницата за ден, два и ще ти направят 5% отстъпка.
При поръчка имаше някаква опция да си оставиш VIN номера и безплатно някой от техните експерти да провери дали наистина си поръчал части за твоята кола.
Ако си доплатиш 6 лева, имаш опцията "Защитена поръчка":
"В рамките на 100 дни след покупката ще вземем покупката ви за своя сметка, независимо от причината за връщането при условие, че частта, която искате да върнете не а повредена и не е вмонтирана."
Това си е супер опция. Представи си че вкарваш колата в сервиз, без да знаеш какво е за смяна. Примерно - накладките скърцат. Не знаеш предни или задни. Поръчваш и предни и задни. Водиш я на майстор да смени което е за смяна. После връщаш. Не се губи двойно време по майстори - първо за диагноза, после за смяна.
Единственото нещо като недостатък е че се плаща с карта(visa, mastercard) или paypal. На мен не ми е проблем, но някои хора ще ги бърка.

Контакти:
Autodoc GmbH
Josef-Orlopp-Straße 55
10365 Berlin

Pyrhel

Цитат на: nixel в 06 Юли 2016 00:20:42
Задръж си продуктите в кошницата за ден, два и ще ти направят 5% отстъпка.
Хитър трик, бих се възползвал (beer)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

BillyBADBoy

Аз съм от месец с EBC Ultimax дискове и EBC Yellow stuff накладки. Като цяло след bed in периода нямам абсолютно никакви забележки....спирането със студени накладки е без разлика спрямо OEM, като позагреят обаче нещата стават съвсем различни...бих казал брутални. Като цена за Фокуса излезе около 520 лв. с отстъпките от ЕБЦ България.

sinnerman

Днес си поръчах със съдействието на Александър от Пазарджик ей тоя комплект http://www.kfz-teileprofi.de/ford/cmax/c-max-bj-2007-heute/bremsscheiben-bremsbelaege-vorne-hinten-ford-focus-c-max/a-1496392/?utm_source=Viber&utm_medium=Chat&utm_campaign=Private. Всичко 426.20 лв. с доставката до Бг.

jo_jo

Цитат на: sinnerman в 06 Юли 2016 20:57:11
Днес си поръчах със съдействието на Александър от Пазарджик ей тоя комплект http://www.kfz-teileprofi.de/ford/cmax/c-max-bj-2007-heute/bremsscheiben-bremsbelaege-vorne-hinten-ford-focus-c-max/a-1496392/?utm_source=Viber&utm_medium=Chat&utm_campaign=Private. Всичко 426.20 лв. с доставката до Бг.

много благ изглежда тоя сайт, обсъждан ли е някъде, харесах си няколко неща - остана да убедя жената, че слънцето е вредно за детето и няма нужда да ходим на море, а и че кракът не е пораснал за нови обувки.

Mondeicho

Добре де, а ние които сме вече на морето ще си останем само с гледането... Аз също го виждам за първи път сайта, ако някой наистина има повече информация по въпроса ще е добре дошло....
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

G_o_c_e_v

Когато купувах Максуса, дойде с нови накладки отпред и отзад, както и нови дискове задни. Вчера сменях задните накладки и старите се оказаха Феродо. Сега заложих на Делфи и като първи 100км мога да кажа, че не скърцат, стържат и спират доволно.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

sinnerman

#189
Цитат на: Mondeicho в 07 Юли 2016 14:42:21
Добре де, а ние които сме вече на морето ще си останем само с гледането... Аз също го виждам за първи път сайта, ако някой наистина има повече информация по въпроса ще е добре дошло....
Един колега ми го показа този сайт. Два пъти купува от там. Няма проблем. За първи път поръчвам. Частите са оригинални и доста надолу от цените на МП. Доставката е с DHL. 11.90 евро. Когато пристигнат ще пиша повече подробности. Плаща се през paypal.


Mondeicho

Да и аз загледах някои неща, че са на доста прилични цени. Например горивния филтър, който наскоро смених от ибей идва на тази цена (около 50-55 лв.). В МП е двойно по скъп. С DHL предполагам ще дойдат и сравнително бързо. Надявам се ще споделиш като дойдат твоите неща.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

sinnerman

Цитат на: sinnerman в 06 Юли 2016 20:57:11
Днес си поръчах със съдействието на Александър от Пазарджик ей тоя комплект http://www.kfz-teileprofi.de/ford/cmax/c-max-bj-2007-heute/bremsscheiben-bremsbelaege-vorne-hinten-ford-focus-c-max/a-1496392/?
utm_source=Viber&utm_medium=Chat&utm_campaign=Private. Всичко 426.20 лв. с доставката до Бг.
Частите пристигнаха в сряда. Пуснати са към DHL в петък. Цялата пратка тежеше 27 кг. Сайта е редовен и частите оригинални.


















darkness0701

Колега, сподели мнение за частите които си купил?

Alexi

оригинални части - аз смених предните дискове на 150 000 км без да са криви ,а това е много масов проблем

sinnerman

От оригиналното по- добро няма. Вече са на 500 км. и спират перфектно. Без шум и вибрации. Първоначално вградените, които смених на 173000 км, можеха да изкарат още, но колата вече не спираше така добре. Сега спира, както, когато беше нова.

Mondeicho

Все пак достатъчно километри са навъртяли старите, нужно си е и да се сменят от време на време ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

zloster

Един глас още за Ate и по-специално PowerDisk спирачните дискове.
Снимки и повече подробности: https://fordbg.com/forum/index.php?topic=9878.msg123555#msg123555
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/

G_o_c_e_v

Цитат на: G_o_c_e_v в 07 Юли 2016 20:00:12
Когато купувах Максуса, дойде с нови накладки отпред и отзад, както и нови дискове задни. Вчера сменях задните накладки и старите се оказаха Феродо. Сега заложих на Делфи и като първи 100км мога да кажа, че не скърцат, стържат и спират доволно.
Делфито се представят добре. Все още не скърцат и спират добре на техническия преглед. Не съм гледал, колко км съм минал с тях, но съм ги сменил преди година и нещо и съм доволен.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

sinnerman

Вече на 17 000 км.[attach=1]спират перфектно. Няма вибрации и свирене. Равномерно износване. Джантата почернява.

Vesel

Сетих се като сменях гумите ,че преди 30 000 км смених дускове и накладки. Накладките са textar и до този момент са перфектни (да чукна на дърво) , дисковете - предни Zimmerman , задните - забравих (май текстар), и те без забележка. Принципно не карам екстремно и пестя накладки, но 30 хил. км си е добре.Надявам се поне още толкова да мина с накладките.
С една дума - препоръчвам.


Mondeicho

Аз повече от 20 000 км имам с предни оригинални Форд и накладките също. Задните са Бош и дискове и накладки. Меки са, защото пускат феродо, но нямам забележки. Без кривини и скрибуцане.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

jo_jo

На мен преди около 30к километра ми смениха предни дискове с накладки в МП, изкривиха се и ги шлайфах, засега са добре. Следващия път ще са нови от KFZ-то, последно от там си взех филтрите.

BillyBADBoy

EBC Ultimax дискове и EBC Yellow stuff накладки отпред. Zimmerman дискове + ATE накладки отзад.

Като загрее Yellow stuff-а спира брутално. Ultimax-те шумят при спиране заради слотовете, но не е болка.

Mondeicho

Цитат на: jo_jo в 14 Ноември 2017 15:30:56
На мен преди около 30к километра ми смениха предни дискове с накладки в МП, изкривиха се и ги шлайфах, засега са добре.
Знаеш ли с какви са ти ги сменили,,предполагам с алтернативни части не с оригинални защото доста хора сме си сложили такива фордовски дискове и няма оплакали се от изкривяване?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

jo_jo

Ами за оригинални ми ги сложиха, на накладките се вижда, че са моторкрафт, дисковете не знам. Като ги питах за гаранция казаха, че са консуматив и имат 1 година, живи и здрави.

Mondeicho

Неприятно се е получило в твоя случай. Добре, че след престъргването не ти бият поне ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

моите оригинални на Мондеото се изкривиха за около 40к км .. ама аз си знам защо де .. имам няколко тежки набивания на спирачка от 180-230 .. минах ги на 0.4мм или нещо такова каза майстора и се оправиха

Mondeicho

В твоя случай си имал причина и си знаеш от какво натоварване се е получило ::)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Pyrhel

При мен оригиналните (ама наистина оригиналните - тия, с които излиза Мондеото) изядоха доста простотия и не се изкривиха. Като изтъняха много, единия се спука след пльокване в рекичка напреко на магистралата за Бургас. Следващите бяха отпадъци и нямаха общо - тях и аз ги стъргах.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

emilio142

Нови предни и задни накладки Денкерман,полски.Дали заради спирачния педал или не  но първия един два пъти са малко по-слабо чувствителни.Но при опъната ръчна само с нея се усеща сравнително добро намаляне на скоростта е не за дълго де ,колкото да се сработват от ереме на време!