Проблем с парното Ескорт 1.8TD 97г.

Започната от Martos, 21 Януари 2016 18:00:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Martos

Здравейте колеги.Имам ескорт 1.8TD 97-ма на който парното му работи само на първа степен.Можете ли да ми кажете къде се намира реостата.Ще съм благодарен, че в тоя студ не е достатъчно само 1.


Иван Вълков

Няма логика да има 1-ва степен а да няма 4-та. На 4-та степен се шунтират товарните съпротивления. Някъде от пасажерския край около мотора трябва да е, но не съм обеден напълно.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

opex

Степените са 3, и само първите две имат товарни съпротивления. Третото е термо-предпазител.
http://fordbg.com/forum/index.php?topic=6408.msg85746#msg85746 Ето ми я темата, когато аз разнищвах въпроса.
По всяка вероятност са ръждясали буксите.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Martos

Разреших си проблема. Резисторният блок се намира точно в средата на капака,  под чистачките, скрит под едно черно капаче. При мен буксата беше силно нагоряла. Отрязах я сложих кабелни обувки и за 1 лв. Си направих ремонта.