Най-добри условия за съхранение на гуми

Започната от Vesel, 30 Септември 2015 12:34:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Vesel

Сигурно някъде има информация какви са оптималните условия за съхранение на гуми, но не открих, така че ще бъда благодарен на съфорумците да се изкажат по въпроса. Отправни точки са студ-топлина, сухо - влажо, опаковани или не, съответно по-добре ли е в найлон или плат, легнали или прави и други които се сетите. Пускам темата понеже видях, че в лидъл пускат стойка за съхранение на гуми и се чудя дали да си я купя и ако си я купя дали да я сложа в мазето или на тавана. 
Благодаря предварително за отзивите!


Alexi

прави/легнали според мен няма значение ,собственото им тегло е нищожно в сравнение с теглото което понасят в движение .. добре е да са на сухо тъмно и хладно ,в маза е много подходящо .. опаковани - чак толкова няма нужда според мен ..

hotblooded

Най добре е на тъмно и да не е горещо (особено за зимните). Ако са на джанти - добре е да са напомпани, ако са без джанти - да са прави, че особено ако са наредени гума върху гума - слягат бордовете (особено ако са без усилен борд) и после който ги слага псува доста...  Не е добре да се деформират (примерно леко да ги посвиете ако не влизат някъде) - като стоят така се изкривяват.

Lucy

Moите са на джанти в чували, напомпани и закачени на стената в гаража. Ако имаш възможност да ги закачиш някъде за джантите ще е най-добре.
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

Vesel

Ами моите са на джанти и до сега ги държах легнали една в/у друга. Преди това пък ги бях оставил прави и някой ми каза че можело да се изкривят. Сега видях една стойка за гуми която пускат в лидъл (за 26 лв. май беше) и мога да ги закача направо за джантите.Това май е най-добрия вариант.  Относно съхраняването в мазето, малко ме притеснява че е влажно, но пък е по-топло от тавана където е сухо, но зимата е по-студено. Не знам може ли да мухлясат и дали би имало значение за гумата изобщо.

Alexi

еми прибери ги в хола да не изстинат :)) не се вманиачавайте толкова ,гумата понася огромни натоварвания в крайно неблагоприятни метеорологични условия по време на ползването и ,та като не се ползва няма нужда от вълнено одеало/стойка/баене от врачка или каквото и да е ..

Pyrhel

Все тая за гумата, най-много да почнат да ръждясват джантите. Да не са само върху тръбите за парното и да се пекат на тях. Моите също ги държа една върху друга - купчинка за всяка кола, като са надути 50 кила както казва Алекси не ги усещат. Пък и прави да са - пак, каквото място имаш.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

VENTCI

Вземи си стойка и няма да съжаляваш. Ползвам такава от около 3 г. и е доволно.

valyo08

Цитат на: VENTCI в 30 Септември 2015 23:40:53
Вземи си стойка и няма да съжаляваш. Ползвам такава от около 3 г. и е доволно.
+1

Vesel

Взех си стойката :)  Включва калъф за покриване на гумите, манометър, уред за измерване на грайфера и плочки за обозначаване на гумите. Мисля, че е добра сделка  (thup)


opex

В сухо мазе, ~20* постоянна темп, на джанти, напомпани, легнали една върху друга.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Pyrhel

Цитат на: opex в 02 Октомври 2015 01:05:02
В сухо мазе, ~20* постоянна темп, на джанти, напомпани, легнали една върху друга.
Дееейам, грижи като за лунканка (rofl) (rofl) (rofl)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

opex

Значи предостъпвам мазе за пазене на луканка.

Ама и за рикиа става също  ^-^
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Alexi

аз такова мазе имам ,чакам да позахладнее да го заредя с мезетата ( с ракия съм го заредил ) :)

lemon80

Дадоха ми една листовка, като ми монтираха Мишлена :
"Дългосрочно съхранение - При по-продължително съхранение, гумите трябва да бъдат поставени във вертикална позиция върху рафтове, разположени най-малко на 10 см от земята. За да избегнете деформацията им, ги завъртайте леко веднъж месечно. Ако гумите не се използват за по-дълъг период от време, проверявайте налягането им редовно и го поддържайте на нивото, препоръчано от производителя."

ШофЕр съм от 17 години, но такива грижи не съм полагал....... и едва ли ще положа :) Важното е да не ги грее слънце, като и да не ги притиска нищо, това е според мен.

valyo08



Важното е да не ги грее слънце, като и да не ги притиска нищо, това е според мен.
[/quote]+1

Alexi

мда щото като са на автомобила цял сезон са на 10 см от земята .. не ги мислете толкова тия гуми .. и без това от както има реална конкуренция между вносителите цените паднаха наполовина ..

lemon80

Като се заговорихме за вносители, колеги, имайте едно на ум, ако поръчвате от Gumi7 Направих поръчка на 30.09 на четири Нокиана, че ми легнаха на сърце, но познайте дали някой ми се е обадил или ми върна отговор на мейлите......до ден днешен нищо! Дано да съм единичен случай, но такова отношение е недопустимо и то при тази конкуренция! Да им се чуди човек ....  Да не говорим, че на десетките ми позвънявания никой не вдигна :( Абе жалка работа, много съм им ядосан  (batter)


Drake

Цитат на: lemon80 в 05 Ноември 2015 08:54:03
Като се заговорихме за вносители, колеги, имайте едно на ум, ако поръчвате от Gumi7 Направих поръчка на 30.09 на четири Нокиана, че ми легнаха на сърце, но познайте дали някой ми се е обадил или ми върна отговор на мейлите......до ден днешен нищо! Дано да съм единичен случай, но такова отношение е недопустимо и то при тази конкуренция! Да им се чуди човек ....  Да не говорим, че на десетките ми позвънявания никой не вдигна :( Абе жалка работа, много съм им ядосан  (batter)
Аз също поръчах 4 Nokian-a от тях. Обадиха ми се в рамките на 30 минути да потвърдят поръчката. Обаче се получи забавяне на доставката от няколко дни. Като се пробвах да им се обадя да ги питам какво става, или никой не вдигаше, или беше заето. На мейла също не ми отговориха. В крайна сметка пристигнаха де, самите гуми си бяха ОК.
Но следващия път не мисля да поръчвам от тях, доставчици на гуми има колкото искаш.

Mondeicho

Аз вече много години ги съхранявам в найлони и една върху друга с джантите. Преди да ги прибера ги измивам и им слагат от препаратите за гуми ( тези, които ги правят лъскави и уж помагали на гумата да е еластична...). Малко съм вманиачен, но пък и не съм имал проблеми досега с гумите, а доста марки съм извъртял....
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.