Проблеми с форума и сайта

Започната от Pyrhel, 10 Юни 2012 12:08:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

TourneoRS

Модер факер стана цялата работа. Телефонът е виновен, освен в програмата никъде другаде не се логва. Бал съм го, ще му стопя
уай фи системата тия дни .. ей тъй .. да му е за урок  ^-^
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


Pyrhel

За всички с тоя проблем:
ЦитатForbidden

You don't have permission to access /forum/dnevnik/ on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Хванах го от къде е. Когато ъплоудвате снимки от postimage.org и слагате повече от 3 в пост, излиза тази грешка. Има 2 варианта да я избегнете.

Първи начин:
При вмъкване на снимки от Postimage.org, "img" таговете се ограждат с "url" тагове: [url=http://postimage.org][img]http://bla-bla[/img][/url]
За да избегнете грешката, махнете URL тага, той е там единствено с цел "реклама" на Postimage. Не успях да хвана от къде идва толкова време, защото попринцип махам такива паразитни тагове - няма никаква полза от тях, само пречат (буквално).

Втори начин:
Не използвате postimage.org :D

За себе си предпочитам втория вариант, Пикаса е един доста добър избор, включително има и Desktop клиент, който намалява големината на снимките при web upload без допълнителни цъкания. И знаете, че снимките няма да изчезнат или да им сменят адреса, както направиха във ФБ, например.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

V.Buzev

Защо темите в Непрочетени публикации ми се ресетват по някоето време през нощта?
Такава е логиката на форума или е нещо при мен и може да се направи с настройка?

Pyrhel

Форумът пази непрометените от последното влизане. Предполагам, че имаш Тапаталк и той по някое време влиза, за да прочете какво тава и заради това се скриват. В страницата с непрочетените има един линк "всички непрочетени", там ще ги видиш със сигурност - там са непрочетените теми не са от последното влизане.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Случайно хванах един проблем днес, търсих темата за крушките и написах в търсачката "крушки кола", а темата се казва "крушките в моята кола" и не я намери. В търсачката имаше проблем (не мога да го нарека точно проблем, защото е оптимизация, която не е предвидена за такива ситуации), който е отстранен, сега вече при търсенето на дума ще излизат нейните варианти - членувана, множествено число и т.н.
Например ако се търси "инструмент", ще изкарва "инструмент", "инструменти", "инструментът" и т.н.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dmitarcho

Супер...товя ме е спирало много често да ползвам търсачката :) Имаш една пържола от мен
Ръца Пръца

baibradar

Нещо ми липсва бутон "Отговор" по темите в раздел продава.

Alexi

Цитат на: Pyrhel в 26 Май 2016 02:09:53
Случайно хванах един проблем днес, търсих темата за крушките и написах в търсачката "крушки кола", а темата се казва "крушките в моята кола" и не я намери. В търсачката имаше проблем (не мога да го нарека точно проблем, защото е оптимизация, която не е предвидена за такива ситуации), който е отстранен, сега вече при търсенето на дума ще излизат нейните варианти - членувана, множествено число и т.н.
Например ако се търси "инструмент", ще изкарва "инструмент", "инструменти", "инструментът" и т.н.
е то това е от самото начало така  :D де да знаехме ,че е проблем да го докладваме .. да ти напомня ( все пак 2 години минаха от както споменах  :D ) да сложиш малко иконки към бързия отговор - емоушъните ,прикачи картинка/линк и други по използвани

Pyrhel

Нали го дъвкахме това, бързия затова е бърз, да не зарежда всички дрънкулки и бонбонки :D
Иначе това с търсачката беше много тъпо, понеже никога не съм я ползвал, а винаги през гугъл съм търсил разни работи и... Мда, зле :(
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Имаше ъпдейт за нивата за достъп, кажете ако нещо не работи или не е както трябва.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


opex

Пробвах да търся vanvan има ли тема за фокуса си, но като задам в търсачката *vanvan и отметка само на "Дневник", търсачката все пак иска да има нещо написано срещу "Търси:", а това може да изкриви евентуалното търсене.
Преди това пробвах само от статистиките на юзъра, обаче там само пише колко броя публикации има или колко броя стартирани теми има, но не може да се кликне като линк за да се видят кои са.
С други думи, може би е нужен някакъв tweak в тази посока.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Pyrhel

Влизаш му в профила и цъкаш на "Покажи участието". В профила можеш да влезнеш през търсене на потребител. Ако искаш да ползваш разширеното търсене и да намериш всичко от даден потребител, в полето за търсене напиши ** и избери потр. име и там каквото те интересува от опциите. Иначе няма тема на СТ-то :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

opex

Аха, до същото се опитвах да стигна чрез "Покажи статистики". В "Покажи участието" ако не ми беше казал сега сигурно нямаше да отчета "Теми" горе като линк-бутон за нещо, понеже се хайлайтва т.е. индикира че има някаква функция зад този текст, чак след като се маузоувърне :D
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

opex

Опитвам се да хвана кога и как се скапва чата. Някой път като отворя сайта зарежда с всичко писано до момента, друг път пише "Все още никой не е публикувал".
Ако ми зареди нормално, след което цъкна примерно "Форум" и след това отново заредя началната страница чата излиза празен.
Днес след като се зареди реших да напиша някакъв фийдбек и секунди след като го написах горе в дясно се завъртя нещо като селф-рефреш и чата изчезна пред очите ми. Влязох през телефона за да напиша какво стана и чата се зареди, помислих че може да е от моя РС, написах пак какво се случи след предишния коментар, приего, но след рефреш на страницата на телефона пак изчезна всичко - ясно, не е проблема в моите телевизори. Все пак трих бисквитки, но колкото и да рефрешвам страницата, дори с ктрл+ф5 не се оправя. Затворих всичко и половин час по-късно като реших да отворя сайта пак се зареди. Рефрешнах и - изчезна.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Pyrhel

#134
От 2 седмици някъде го забелязах проблема, но не мога да хвана защо се получава. Забелязвам, че обикновено вечер се случва, през деня колкото и да цъкам - не мога да го докарам. Имаше ъпдейт на форума, може нещо от там да идва. Честно казано не ми се рови особено за проблема, защото никой не го ползва (poop)

Едит: Седнах за 10тина мин да прегледам, точно от ъпдейта е. Вече ще работи.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Забелязахте ли, че форумът вече е с https в url-а 8)
Не би трябвало, но все пак ако има някакви проблеми - споделяйте тука (beer)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

По някаква причина кеширането на форума се беше оплескало и нямахме достъп няколко часа.  (batter)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

V.Buzev


TourneoRS

А аз псувах ментел и интернета им. :D
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

TourneoRS

преди малко правеше пак чалъми..
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


Pyrhel

Явно има някаква драма, която трябва да издебна... По-късно ще поразгледам откъде може да идва проблема. (af)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ICATA

Не мога да вляза във форума през мобилното приложение тапаталк.В другите форуми си влизам без грижи.

Alexi

туй бъгче ме кефи  :D

Pyrhel

Мига ли? :))
На какъв браузър става?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

на Мозила .. получава се ,ако се опиташ да хванеш и дръпнеш иконката

Pyrhel

Ааа, не е бъг това, можеш да сейвнеш картинка така, примерно като я drag & drop-неш в някоя директория/десктоп.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

baibradar

Нещо не ми се отдава да пусна обява в раздел продава. Попълвам си полетата, прикачвам картинки и като натисна публикувай се зарежда същата форма за нова тема но с празни полета а обявата не се публикува.

Pyrhel

Това звучи като стария проблем с качването на много или големи снимки, ще проверя какво се е случило, защото хостингът нещо ъпдейтваха скоро.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

V.Buzev

Да, ако снимките са големи или пробваш да ги качиш от телефона така става и при мен.

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.