Стартиране на Megasquirt

Започната от Pyrhel, 27 Юли 2015 23:31:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Качил съм мегата в нас, не е на колата с идеята да си настроя лаптопа, да я поразгледам преди да я закача.
Като й подам 12 волта от истински акумулатор, а не от зарядно, трябва ли при стартирането да има някаква индикация от светодиодите?
Ако нито един сензор не е вързан, а само е подадено входно напрежение 12 волта трябва ли да може да се закачи към Tuner Studio-то?

Проблемът ми е, че не знам сега дали проблемът е в Мегата или в прехода към USB - лаптопът ми няма COM порт, а ползвам някакъв измислен китайски преходник.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


momo76

Щом има захранване би трябвало да можеш да се закачиш с компа и да си цъкаш по настройките. Провери дали си закачил всички захранвания и маси, ако има няколко.

kenwood

Аз моите светодиоди никога не съм ги виждал да светят  :D
Зависи много от преходниците, затова и толкова години ползвах лаптоп с ком порт. Сега си намерих качествен преходник и връзката е супер стабилна, пробвал съм и с китайски и крашват почти веднага или не могат да се закачат.

Не би било проблем да се закачиш за нея дори и без датчици, поне при моята е ставало.

Pyrhel

А пробвал ли си да я палиш само с 12 волта, без никакви закачени сензори?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

kenwood

Още като си правих цялата инсталация и съм я пускал само нея без закачени нито един датчик по нея.