Форд Мондео 2.0 бензин 2008 година? Мнения!

Започната от em4o_d, 17 Април 2012 12:23:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

hotblooded

Цитат на: em4o_d в 17 Април 2012 22:00:07
То няма лошо ама и дават 13.4 градско!
Разхода няма кой знае каква разлика. Но за 15 коня отгоре ще плащаш точно 150 кинта отгоре данък, около 30 лв в повече гражданска! 180 кинта са 70 литра бенз. - тоест данъка и ГО за 2.3 ще ти хапват едно ходене и връщане до морето и едно ходене и връщане до София (гледам че си от Пловдив) И то при условие че големия мАтор ще е хафтоматик - няма да ги усетиш тези коне. Единствения + е че обикновенно автоматика и 2.3 мотора идват с повечко екстри. Но си има изключения. Търси от МотоПфое, търси и частни лица които искат да прехвърлят лизинга... 


mediacenter

Цитат на: em4o_d в 17 Април 2012 20:14:54
Добре какъв е извода тогава,най-добре от Мото Пфое да изчакам.Въпреки че си харесах и една дизелова http://www.cars.bg/u458084 ама както казах много ме е страх от дизела.А за този двигател 2.3 бензин имате ли инфо как е?

;D това е моето монди...
обади се,ако искаш повече подробности ;)

em4o_d

А да ви попитам има ли като модификация 2.0 бензин автоматик или  е само ръчка?

hotblooded

Цитат на: em4o_d в 19 Април 2012 23:35:00
А да ви попитам има ли като модификация 2.0 бензин автоматик или  е само ръчка?
Има !

em4o_d

Цитат на: hotblooded в 20 Април 2012 00:14:45
Има !
ОК Мерси!Досега не съм срещал такава да се продава,а именно такава търся!

hotblooded

 Oпа, моя грешка, гледал съм от 2007ма, а 2007ма има и Mk3..... Мк4 бензин автоматик излиза само 2,3

Alexi

бе ако някой си го е поръчал ще има ,но няма да е много често срещано .. за данъка се бъркате ,той се вдига рязко над 150кВ т.е. 204 к.с. ,така че на 160 коня ще си е нормален около 300 лв ако е над 4 годишна

hotblooded

 Няма, дори и в mobile.de не намерих 2.0i с автоматик!

Alexi

е как няма да предлагат такъв вариант ,може някой собственик на бензиностанция да си го купи :))

em4o_d

Цитат на: Alexi в 20 Април 2012 10:15:34
е как няма да предлагат такъв вариант ,може някой собственик на бензиностанция да си го купи :))
Мислиш,че ще гори много повече отколкото с ръчка ли?
А иначе дизелови автоматици доста по-често се срещат,може би е по-сполучлива комбинацията с дизелов двигател,не знам!


hotblooded

 Само градско ще гълта повече, извън града почти няма разлика. Иначе колкото по тежка и голяма става колата, толкова повече дизела става по-на сметка....

em4o_d

Цитат на: hotblooded в 20 Април 2012 11:02:35
Само градско ще гълта повече, извън града почти няма разлика. Иначе колкото по тежка и голяма става колата, толкова повече дизела става по-на сметка....
Вече тотално се обърках бензин или дизел искам!Притесняваме единствено факта,че ако се вдигнат много цените на горивата на бензина винаги мога да му сложа газ,а на дизела не!

Chr81

Не съм сигурен, че на този двигател може безпроблемно да се сложи газ. Примерно за 1,8 бензин двигател на Фокус 2 знам, че не става, а 1,6 и 2,0 бензин на Фокус 2 е непрепоръчително, защото са с пластмасови клапани ли, вентили ли и аз не знам и изгарят след време. Предполагам, че 2,0 бензин двигателят на Форд е един и за Фокус 2, и за Мондео, просто настройките му са различни и оттам мощността, защото и двата се водят Дуратек.

hotblooded

Цитат на: Chr81 в 20 Април 2012 11:21:30
Не съм сигурен, че на този двигател може безпроблемно да се сложи газ. Примерно за 1,8 бензин двигател на Фокус 2 знам, че не става, а 1,6 и 2,0 бензин на Фокус 2 е непрепоръчително, защото са с пластмасови клапани ли, вентили ли и аз не знам и изгарят след време. Предполагам, че 2,0 бензин двигателят на Форд е един и за Фокус 2, и за Мондео, просто настройките му са различни и оттам мощността, защото и двата се водят Дуратек.
На всеки бензинов двигател може да се сложи безпроблемно газ - въпроса е кой, как и каква уредба ще се избере! Вече има газови удреби дори и за двигатели с директно впръскване на бензин (е цената им е таква че по-добре да караш на бензин :) ) А другия колега - като се вдига цената на бензина и дизела - вдигат се и пропана и метана - съотношението винаги се запазва :)

p_yanev

Цитат на: hotblooded в 17 Април 2012 15:03:07
Преди 3 месеца имаше  4 такива на цени между 15 900 и 17 500 във МотоПфое - София! 2008ма година, на между 90 и 110 хил. км! От там знаеш че поне пробега е реален и сервизната история има сериозен шанс да е истинската. И щом не правиш поне 15 хил. км на година - вземи си бензинка, ако ти идва нагорно - слагай газов инжекцион.

Вярно е . Направо ми течаха лигите да сменям мойта и да взимам една на втори лизинг, ама ... се събудих.
Мисля, че 2ката със 145 коня ще е доста добра количка. Не че дизелите няма - въпроса е да е потдържана колата, ако може на скоро обслужена и от Мото -Пфое да не са откраднали гумите или даже джантите.

p_yanev

Цитат на: em4o_d в 20 Април 2012 11:13:22
Вече тотално се обърках бензин или дизел искам!Притесняваме единствено факта,че ако се вдигнат много цените на горивата на бензина винаги мога да му сложа газ,а на дизела не!

Това вече  е проблем - трябва да си наясно какъв двигател искаш, иначе става сложно ::)
Трябва да си сложиш приоритетите - кое е по-важно - разхода на гориво на км или динамиката; склонен ли си да платиш 3-4 хил повече за дизел, за да не слагаш газ; повече градско или извън градско караш.

Лично според мен 2,3 е голяма хапка - собственик на такава кола не трябва да мисли за разходи - не се взима такъв мотор да караш със 140 км и да следиш разхода в градси условия.

И 2.0 бензин и дизел са достатъчни.

Относно газовите уредби - ако вземеш бензин ще говорим, но проблемен двигател, не означава "не на газовите уредби" - всичко си има решение.

amplified

2.0 си е баш достатъчен :)
Толкоз замислени след поредната светофарна съм оставял... много тъжни погледи имат после.

em4o_d

Цитат на: p_yanev в 22 Април 2012 21:10:44
Това вече  е проблем - трябва да си наясно какъв двигател искаш, иначе става сложно ::)
Трябва да си сложиш приоритетите - кое е по-важно - разхода на гориво на км или динамиката; склонен ли си да платиш 3-4 хил повече за дизел, за да не слагаш газ; повече градско или извън градско караш.

Лично според мен 2,3 е голяма хапка - собственик на такава кола не трябва да мисли за разходи - не се взима такъв мотор да караш със 140 км и да следиш разхода в градси условия.

И 2.0 бензин и дизел са достатъчни.

Относно газовите уредби - ако вземеш бензин ще говорим, но проблемен двигател, не означава "не на газовите уредби" - всичко си има решение.
Аз съм наясно,че колата за мен е бензин и то точно 2.0 ама лошото е, че изборът не е голям на такива коли за парите,които имам,а и ми се щеше да е автоматик,но няма такъв вариант.Така,че ще прегледам тази в София,която е и евентуално ще изчакам да изскочи и някоя друга като вариант!Дано от Мото Пфое излезе подобна,това ще е най-добрия вариант!

hotblooded


em4o_d

Цитат на: hotblooded в 23 Април 2012 12:26:40
Eто ти я от Мото Пфое
Аз тази я знам ама не е МК4,а аз искам да е такава,просто много повече ми харесва на външен вид!


hotblooded

 E нали стана ясно че Мк4 - 2.0 i  със автоматик нЕма (което е жалко!)  Ама и аз обърках темите - нали друг колега се интересува за Мк3 бензин :)

p_yanev

Аз не разбрах колко пари даваш. До 18 000 си има избор. Автоматик няма, така че или взимаш бензин или сменяш търсенето.

em4o_d

Цитат на: p_yanev в 23 Април 2012 20:27:21
Аз не разбрах колко пари даваш. До 18 000 си има избор. Автоматик няма, така че или взимаш бензин или сменяш търсенето.
18 хилки са ми много,може би нещо до 16 хиляди,но аз и до 18 не вижда нищо освен една оферта!

hotblooded

 Зимата беше момента... изтекоха ми очите, но джоба каза друго...  Всеки момент ще започнат да приключват 5 годишните лизинги на първите Mk4 - може да вземат да излизат изгодни коли другия вариант ако държиш на 2.0 i автоматик - вземаш Мк3ката, караш я 1-2 години и я сменяш с Мк4 :)

p_yanev


p_yanev


amplified

Златната определено е с по-високо оборудване.
Аз виждам: ксенон, Convers+ табло с дисплей, Sony аудио... Джанти!
С тия тасове черната направо...
Отделно черната е на същата цена пък на двойни километри и двойно по-ниско оборудване. Другата и спойлерче си има.
Златната е Titanium или titanium x.

Alexi

за км не е много ясно че е нов внос ,но и аз бих я предпочел .. има и преден/заден парктроник и подгряване на предното стъкло освен вече изброените екстри

em4o_d

Цитат на: p_yanev в 23 Април 2012 21:45:04
С тази какъв беше проблема ?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11323160904927375&f1=details
И аз към нея съм се ориентирал въпреки,че един колега не се изказа много ласкаво за Про Ауто,но може пък колата да е добра,но при всички случаи ще я проверя в МП!Иначе само това ми е алтернативата за момента!
Цитат на: amplified в 23 Април 2012 22:02:48
Златната определено е с по-високо оборудване.
Аз виждам: ксенон, Convers+ табло с дисплей, Sony аудио... Джанти!
С тия тасове черната направо...
Отделно черната е на същата цена пък на двойни километри и двойно по-ниско оборудване. Другата и спойлерче си има.
Златната е Titanium или titanium x.
Това е другата причина да ми харесва,че си има всички екстри,които искам!

p_yanev

Отиваш, гледаш и се пазариш. Ако не се лъжа отдавна е обявена, така че или има проблем или просто няма купувачи - според мен са предубедени заради жълтия цвят, така че смъквай цената.