Разход на гориво

Започната от p_yanev, 16 Февруари 2012 18:41:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Septerra

За първи път ми харчи толкова много колата. Но и за първи път я карам толкова много километри с висока скорост.

София - Прага - Берлин - Дортмунд - Франкфурт - 6.6/100. Скоро ще допълня инфото.


ekstremniat

И аз да се отбележа. София - Верона-София 2736 км. 155 литра нафта което прави 5.7/100. За автоклиматик е идеално според мен. Нормално каране до 130 на темпомат 4 възрастни и 4 сакчета.

Иван Вълков

600 км - 34,5 литра - магистрално каране около 140-150

Sent from my LG-D290 using Tapatalk


Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

dtrifonov

Здравейте,
Варна-Русе-Варна - 400км. 140км/ч по магистралата и 110 по останалото трасе. 6 по борд, 6.5 по колонка. 6.5л/100 не е ли малко множко?

пп.
На всичкото отгоре на бензиностанцията ме излъгаха с близо литър. Според колонката ми наляха 27л., а според борда на колата бяха 26л.

Поздрави!

Mondeicho

Аз мисля, че е нормално-колата е тежичка и не си карал със 100 на магистралата за да пестиш...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

dtrifonov

Цитат на: Mondeicho в 13 Май 2016 19:34:42
Аз мисля, че е нормално-колата е тежичка и не си карал със 100 на магистралата за да пестиш...
Гледам, че на колегата над мен (Иван Вълков) с подобна скорост му е дало 5.7л/100, но той май не е с двигател като моя.

Mondeicho

Той е с друг двигател, няма смисъл да се прави сравнение между двата.... (fe)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

Цитат на: dtrifonov в 13 Май 2016 18:21:38
Здравейте,
Варна-Русе-Варна - 400км. 140км/ч по магистралата и 110 по останалото трасе. 6 по борд, 6.5 по колонка. 6.5л/100 не е ли малко множко?

пп.
На всичкото отгоре на бензиностанцията ме излъгаха с близо литър. Според колонката ми наляха 27л., а според борда на колата бяха 26л.

Поздрави!
викаш борда е по точен от колонката  :D

dtrifonov

Цитат на: Alexi в 13 Май 2016 21:59:42
викаш борда е по точен от колонката  :D
Борда, в сервизния режим показва колко гориво има в резервоара. Не го знам колко е точно, но понякога като зареждам ги проверявам и все е имало разлика ама чак 1л. при заредени 26л.

stoianmitkov

#579
Колеги, може ли мнение.Хасково -София-Хасково , почти само магистрала,защото ходихме до летището. Колата е ford focus c-max 1.6tdci- 109к.с .Бяхме 5-тима възрастни плюс пълен багажник(около60кг багаж).На отиване борда (занулен при тръгването)показа 5.3л/100-магистрала 460км (26л.)и скорост 120км/ч.на авто пилот.На връщане , вече 3-ма души и без багаж, средният разход падна едва на 5.1л/100 пак по борд компютър.Това е разхода отиване и връщане (не съм занулявал при връщането).Мисля си, че след като обратният път е с почти два пъти по -лека кола, би трябвало средният разход да е доста по -нисък от тези 0.2л/100, с които е мръднал.И второто нещо, което ме интересува е, че като го сметнах по колонка ми даде 5.7л/100-този разход нормален ли е при тези условия при които съм пътувал?
Ford Focus C-MAX 2005г. 1.6tdci 109к.с.


Alexi

нормален е ,колко искаш да гори със 120 , 4/100 ли

hotblooded

Нормално е колега,  все пак имаш и доста баири около Ихтиман и Вакарел.  А и минивана е с по голяма челна площ от леката кола - и това си влияе доста

nixel

Аз от Добрич до Червен постигнах 7.5, на връщане 8.1. Това на газ

stoianmitkov

А това че е била натоварена с 5човека+около 60кг.куфари в багажника, колко може да е вдигнало разхода,отколкото ,да кажем двама без багаж по маршрута, който съм минал?
Ford Focus C-MAX 2005г. 1.6tdci 109к.с.

Alexi

при каране с постоянна скорост теглото слабо влияе на разхода ,да речем 0.2-0.3

Mondeicho

Бордовия ти е сметнал целия път, така без зануляване е малко относително. Пълно-пълно както си направил е най точно. Следващия път карай с 100 км/ч и виж дали ще има разлика в разхода (ако можеш да караш с толкова по магистралата де)!
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

stoianmitkov

Именно. Точно защото ми е сметнал целия път ми стана интересно как така на отиване,когато колата беше претъпкана показа 5.3/100,а на връщане и то при лек наклон, защото София все пак е на по-високо от Хасково средният разход падна едва на 5.1л / 100.
Ford Focus C-MAX 2005г. 1.6tdci 109к.с.

Dmitarcho

Той разхода на връщане може да паднал още - 4.8 /примерно/, но борда като го усредни ... и става 5.1 ;)
Ръца Пръца

escobar

Карах Avensis, 1.6 VVTi, 110 коня. София-Смолян-София и около 200 км из Родопите - 6,6/100, което е много добър разход според мен.

G_o_c_e_v

Брачеда има Авенсис комби, но мисля, че е 116к.с. (поправете ме ако греша) и при него карането е мега спокойно. Разхода му до Пловдив с ремърке празен и обратно пълен със стока не надвишава 6/100. Съпругата му като ходи с нея до Шумен да си върши работата разхода й е 4,3/100. Аз лично съм го виждал.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


jovani68

Разхода за 1400км. До Каламици от София и каране там 5,3 по борд. Средна скорост 68км/ч.

Mondeicho

Добър разход. При мен в столицата с много настъпване, климатик, когато работи и къси разстояния 9.5л/100 км. По борд иначе като си засича разхода с извънградско каране е 7.3.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

jovani68

Разхода е такъв защото бяхме колона от няколко автомобила и карахме с максимум 110. На връщане като стъпих на магистралата не издържах и Благоевград до София за 40мин. Това вдигна разхода от 5,1 на 5,3 :)

G_o_c_e_v

#593
От Чепеларе до малко преди Чирпан ...
[attachimg=1]
И след това магистрала до Ямболско. През Ришкия проход и снимката е когато спрях в нас...
[attachimg=2]
През цялото време сме на климатроник, защото температурите бяха над 30 градуса. Като добавим 0,5 и разхода ми идва под 6/100
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Pyrhel

2.2 175hp HDi auto, 1470км чисто градско, сипах 112л нафта. Тоя път карах икономично и голяма част от времето на ръчен режим, резултатът е по-приемлив (7.6/100).
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

dtrifonov

Гледам, че споделяте и за други марки та да споделя и аз.
Opel Insignia 2.0 cdti 160кс. автомат 4х4
Градско - 11.7 (Варна)
Извънградско - 6.4 (140 магистрала, 110 междуградски път).
Поздрави.

didon80

Сливен - Стара Загора - Сливен =160 км. Трима възрастни и две деца, климатроник и скорост около 120 на 6-та, там където имаше възможност, разход по борд компютър 6.1, а на колонката по метода "до горе" излезе 6.9. 
Мондео 2.2 TDCI 2005 г. комби с гуми 225 /40/18.

Иван Вълков

Това за 160 километра ли излезна 6,9 или усреднения разход за 100 километра? Ако е усреднения по скоро съответства на скорост 180+  ::)

п.п. Ако е разход/100 километра ми се вижда бая висок, предвид, че си карал примерно.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

didon80

6.1/100 по борд и 6.9/100 на колонката. Трасето е II-66, което налага многократно минаване през населени места има и около 20 км само в двата града, така че колкото толкова. По мои наблюдения климатроник качва доста разхода, особено градско.
За 160 км събра 11.1 литра.

Septerra

Досега почти винаги, когато пътувам, си поставям за цел да постигам максимално нисък разход на гориво, тъй като не бързам особено много. Предпоследното пътуване (София - остров Тасос) го минах през нощта, без климатик, със 120 по магистралата и след нея с потока от коли - резултатът беше 4.9/100. На връщане с нон-стоп климатик и една идея по-висока скорост по магистралата стана 5.4 (занулих борда на тръгване).

Днес си поставих обратната цел - максимално газ по магистралата София - Бургас, постоянно 180-190, на едно с баварците в лявата лента... 8.0 с климатик. :)

Дето се вика, може и 2, и 200.