За какво и колко ме глобиха последно

Започната от hotblooded, 11 Февруари 2012 12:21:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Bobby97

Точно такива реакции очаквах и не, не се хваля а просто споделям, за тези които карат постоянно (не карам постоянно така просто ми трепереше крака :D)по този начин, защото не са един или двама, но това много добре го знаете, нека и те да имат не едно а две на ум. Извинявам се за разтягането на лукуми и мерси за хляба ^-^


dimkaraganchev

Не се притеснявай, всеки намира това, което търси. Места по стълбовете колкото щеш... :))

jo_jo

Зачудих се въобще да се включвам ли и май няма смисъл, защото ще се приема като поредния "спрял чичак", още повече, че тука повечето сме на средна възраст и/или с деца и сме с малко по-различен мироглед.
Казвам няколко (безсмислени) неща, ей така ако нещо си харесаш:

1. В едно немско предаване тестват на всяка по-популярна кола спирачния път - нови коли (с нови дискове, накладки, гуми, спирачна течност и тн) на писта (хубав и ЧИСТ асфалт) - спират за 35+ метра от 100км. При нашите условия разбирай над 40-45 метра, това си е бая.
2. Не знам как ти действа  8)  ама едва ли е подходящо за каране (както и пиенето). Със сигурност или ти забавя реакциите или ти изкривява преценката.  8)  (май сега беше модерно да му се вика 420) си когато искаш, просто не карай после.

Ясно ми е, че се правиш на мъж пред мацките, ама има и други на пътя и други начини да го правиш. Драсни си поне номера да знаем да те заобикаляме... докато пораснеш.

jovani68

Поредната глоба от тунела преди Перник на АМ Струма - 150лв.
За 7 месеца това ми е 9та.
Идват със закъснение 10 месеца.
Тази ми е от 17ти Септември 2015г.

flowsky

И аз съм нов шофьор (има-няма 10 дни стаж зад волана и вече над 500 навъртени километра), но някак не мога да разбера защо АПИ си хаби парите да дялка знаци, да мери пътища и да прави ограничения на скоростта. Непонятно ми е. Дай да пробваме да си караме колите с двойно над разрешения лимит. А пиенето и пушенето да го правим в движение, ако е възможно.

А, да... бройте ме и мен при чичаците, нищо че нямам дори четвърт век житейски стаж.

Alexi

ей на ,тука в съседния квартал един бърз на 21г с бмв по старо от него ,оня ден го заровиха .. цункал един стълб .. после му разгледах фейса от любопитство - ми естествен подбор .. човека явно си е бил с празна глава

flowsky

@Alexi Абе и аз се възползвам на моменти от дългата трета ама само и единствено в позволените от ЗДП рамки. Отгоре @dimkaraganchev беше много точен, само дето подмяната на стълбовете от ония, които са ги отнесли влиза в цената на тока.

Долу монополистите! От утре всички с Т-34!

momo76

Цитат на: jovani68 в 08 Юли 2016 13:26:19
Поредната глоба от тунела преди Перник на АМ Струма - 150лв.
За 7 месеца това ми е 9та.
Идват със закъснение 10 месеца.
Тази ми е от 17ти Септември 2015г.
Като станат 10 ще ти сложат снимката на билборд преди тунела "Нашата гордост и основен спонсор"

Sent from my Правец 82


nixel

Последно ме глобиха за неправилно паркиране. Още си чакам фиша. Административно нарушение. Това ми в третата глоба за 15 годишен стаж. Предната беше за превишена скорост. Карал съм с 90 извън града при знак 60. Мамка му и идиоти. Първата ми глоба беше най весела - изпреварване на полицейска кола на непрекъсната линия, щото ония идиоти ме изнервиха с тяхното продължително каране с 30-40 извън града. :)

jovani68

И аз съм с 20+ стаж зад волана и имах само един акт за телефон. Глобите са направени за интервал от 4-6 месеца и идват със закъснение почти година. Всички са от тунела където експериментално са сложили камерата за средна скорост. Проблема е, че жената всеки път ми казваше, че има камера ама аз не и вярвах. Сега не спира да ми пили. Скоростта ми е била 111км/ч при 80км/ч и така всеки път. Минавам оттам всяка седмица по 6 пъти. И колеги не съм състезател и на магистралата рядко настъпвам. В София не карам кола, имам си карта за метро и колело.


infomar

Цитат на: jovani68 в 10 Юли 2016 18:48:23
И аз съм с 20+ стаж зад волана и имах само един акт за телефон. Глобите са направени за интервал от 4-6 месеца и идват със закъснение почти година. Всички са от тунела където експериментално са сложили камерата за средна скорост. Проблема е, че жената всеки път ми казваше, че има камера ама аз не и вярвах. Сега не спира да ми пили. Скоростта ми е била 111км/ч при 80км/ч и така всеки път. Минавам оттам всяка седмица по 6 пъти. И колеги не съм състезател и на магистралата рядко настъпвам. В София не карам кола, имам си карта за метро и колело.
Нещо бавно схващам..... ако в месецът 20 пъти правиш това нарушение и ти не го знаеш една година и всеки път те щракат/глобяват и за половин годината ти са се събрали поне 120 такива нарушения... какво правим в случая ::)

jovani68

Глобите започнаха да идват Януари 2016г. като съответно нарушението е от 15 Март 2015г. и така до последното което дойде Юли 2016 и е от 22 Септември 2015г.
Е аз разбрах за това ама със закъснение. Вече не минавам на автопилот оттам.

infomar

Цитат на: jovani68 в 10 Юли 2016 19:10:03
Глобите започнаха да идват Януари 2016г. като съответно нарушението е от 15 Март 2015г. и така до последното което дойде Юли 2016 и е от 22 Септември 2015г.
Е аз разбрах за това ама със закъснение. Вече не минавам на автопилот оттам.
Една хилядарка оправи ли те :-[

Ба си случая. Няма ли как да ги съдиш, защото е повтарящо се нарушение и с късните глоби и информация, се губи възпитателният ефект на глобяването. Ако си знаел още първият път, си щял да се поправиш и да не допускаш тази неволна грешка. :'(

Pyrhel

#103
Интересно ми е как е формулиран фишът за средна скорост, като още наредбата за регулиране на у-вата не е оправена :)
Едит: едно решение за обжалване на електронен фиш за средна скорост. Разбира се отсъдено в полза на жалващия се. Тук, макар и от 2015та
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.