Разход на гориво

Започната от p_yanev, 16 Февруари 2012 18:41:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alexi

Шумен-София-Шумен с Реното + доста градско ( София е някакъв ад трафика околовръстното и изхода за Пловдив ,нямах търпение да напусна ) през Тракия .. среден разход 8/100 .. скорост - предимно 150 с 3ма човека и малко багаж.. колата определено не е за такива скорости


Milcho

За последните почти 600км само градско:
1во зареждане 290км - 14/100 газ + 1.7/100 бензин
2ро зареждане 280км - 12.5/100 газ + 3.7/100 бензин
Колата е E46 325i с позапушени катализатори.
"по-добре счупен Форд бензин, отколкото здраво БМВ дизел" - Ина Тодорова

senatora

Цитат на: Pyrhel в 27 Май 2015 13:53:53
Само градско в София с Фиестата - 31.3 л газ за 408км, 7.6, бива
ужасен си
днес заредих до горе...и резултата 17.4 газ /от време на време климатик/-САМО ГРАДСКО с яко "мачкане" на педала
по борд ми дава 15.4 ама бензин,защото нищо че карам на ГАЗ,той си мери оставащи километри и разход
Ако няма къде да отидеш,ела на себе си:)

jovani68

Последно пътуване - София - Каламици и околности - София 1400км.
Разход по борд 5.8
Средна скорост 70км.

Septerra

Последна информация - 1400 км., от София до морето през половин България, проходите Шипка и Ришки, магистрала Тракия и Хемус, 4 човека и фул макс багаж (нямаше място и за клечица повече), климатик през повече от половината време - 5.9 / 100 за целия трип.

momo76

1000км полу душманско каране 115л газ.

Cambodja

#486
Здравейте!
Бях писал и в другия форум - какъв разход на бензин/газ дава Фокус комби, края на 2007, 2.0 Дуратек, 145 коня, автоматик?
По книжката е 11.2 градско.
При мен стартира на 16.6-17 газ, оттам на 13.6, сега не смея да мисля. :D
Иначе си работи уж перфектно, обаче разхода ми е мъгла...Да не говорим, че газта е без ОБД и дали има ли смисъл да сменя компютъра с такъв с ОБД връзка, т.е. колко би могла да е разликата. При първото засичане борда даде 17, а бутилката писна при 16.6, а уж трябваше газовия разход да е бензиновия по 1.1. В същото време свети чека и дава грешка P0171 - бедна смес.
Благодаря предварително на отзовалите се!
P.S.: Има ли как да се изключи бензиновата лампа на таблото от 80 км надолу? Нивомер за бензин е на 1/4, а тя свети ли свети...

momo76

Иди да ти настроят газовата хубаво. Няма как да работи перфектно и да свети чека за бедна смес.

Cambodja

Цитат на: momo76 в 06 Юли 2015 17:18:50
Иди да ти настроят газовата хубаво. Няма как да работи перфектно и да свети чека за бедна смес.

Поне по движение няма проблем, вече по разход. Оттам и дали само с настройка ще се мине или директно смяна на компа и кабелажа...

Dobrin_Todorov

София-Китен-Приморско-Китен-Царево-София /на климатик през повечето време/

960км. → 46л. дизелче от Круиз

4,8л. / 100км.


Dmitarcho

Габрово - Добрич - Габрово, на климатик, карал съм 120-140 км/ч , средната скорост ми я изчисли на 87 км/ч (или нещо такова), около 650 км. общо, по борд ми показа 6.1 разхода ;)
Ръца Пръца

Иван Вълков

Димитровград - Бургас, Бургас - Димитровград, така още веднъж + малко друго магистрално - 1020 километра - 64 литра дизел. Първият път до Бургас със отпуснала скоба на макуча от Егр-а и каране 130-140. Второто ходене доста по умерено каране 115-120, и вече стегнат маркуч.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

ihovahi

Браво за разхода. Нямате стигане. Ама тя моята гори повече щото е много шумна  8)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


SICKandPROUD

Пловдив-Хасково-Габрово-Плачковци, пак Пловдив и след това Димитровград. 735км един резервоар хахахаха. Средна скорост 100-120. По борд- 7.3- 7.5
[emoji15]


Не са важни конете в мотора-важно е магарето зад волана !!!

AlexanderBozhinov

София -Ловеч-Троян-София  .След това София - Ямбол - Несебър  - Синеморец - Ямбол - София .
Супер доволен съм откъм разход  .Магистралата я карах със 160 , ,по другите със 100-120. Средно около 10-11 газ с пуснат климатик и пълна кола .

Alexi

Шумен-Букурещ-Синая-Бран-Брашов-Трансфарагаш( уникално местенце ! )- Букурещ - Шумен - около 1000 км ,среден разход 5.4 по борд .. включващо 1 час задръстване в Букурещ ,планински пътища в изобилие особено Прохода ( задължителна е главната буква тъкмо си влизам още съм в шок от него) ,половината път горе долу на климатик ,динамично каране както и общо 150 км магистрала със 140 .. доволно добър е разхода

Иван Вълков

#496
Да се чекна в темата 711 километра 37,74 литра дизел. Това показа една и съща колонка по метода пълно - пълно. Маршрура беше 160 километра междуградско и Софийско, а останалото магистрала. Повече доволен съм от разхода 5,3/100.

П.п Маршрута беше Димитровград - Харманли - Димитровград - Харманли - София - Харманли - Димитровград.
Магистрално 120 -130, междуградско 100-110.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Dmitarcho

#497


Километража го превъртях (малкия :) ), общо 1600 км. Маршрут, Габрово - Добрич - Варна - Шкорпиловци - Бургас - Созопол - Добрич - Крапец - Добрич - Няколко ходения до Балчик и Кранево - Габрово. Като Варна - Созопол - Варна не го броя за извънградско пътуване ;) Комбито беше винаги с 4 маймуни с по една голяма чанта багаж и 2 чадъра :D Повечето време на климатроник. Ако започна да карам и полекичка ... може още да падне ;)
Ръца Пръца

Alexi

ти и големия километраж си превъртял :))

Иван Вълков

То доста хора имат участие в превъртането ;)

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!


mraz.alle.bg

Здравейте колеги,
Нов съм тук, но искам да се похваля.
Имам Фиеста 92-96 год 1.1 бензин. Е беше... Сега е със сърце  1.8 чист дизел.
Извън градско ми падна на 3 литра. Със скорост 100-120 км.
Градско ми дава много. До 4.5 литра.
Исках да ви се изфукам. Та за това пиша. Хайде със здраве :)

Vesel

Не знам защо си мислиш че някой ще ти се върже на партенката.

Dobrin_Todorov

София-Крушунски водопади-В.Търново-Габрово-Шипка-София

770 км. От които 110км. градско в София и 30-40 в Търново.

35 л. Дизел от ШЕЛ.

4.5 на 100.

Повече от добре като се има предвид градското, второстепенните пътища и прохода Габрово-Шипка.

Pyrhel

Ей сега заредих Фиестата с газ - 340км с 25л. Като за 3 цилиндъра бива :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

2.9

Форд ескорт-17/100 95н....по борд и по колонкa сaмо грaдско :-X...мноооо яко..

Alexi

газирвай го Ескортя с по богатичка смес и това е :)

Vesel

Малко над 1000 км от които около 1/4 градско - 6.4 по колонка. Гориво от Круиз. Сега като сложих металните джанти се надявам разхода да ми падне с 0.5.

Mondeicho

Тази зима разхода по борд ми е 10.5-11.00 градско, кратки разстояния и настъпване. Прави ми впечатление, че ако я карам поне 15-20 км, разхода е под 9.5. Не е връщала досега от дизела (rofl). Разликата по колонка ми е 300-400 грама в полза на бордовия компютър.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

jo_jo

на извънградско съм 5-5.5, но София зимно е към 11, предната зима беше и 12 (max motion на омв слагам зимата без добавки, то и една зима дотук), би трябвало да е нормално

Pyrhel

Мондейчо, Йо-йо, това на автоматици ли?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.