Откраднат телефон!

Започната от alishanov, 11 Февруари 2012 16:20:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

alishanov

Колеги,снощи полицаите ме направиха щастлив намериха и ми върнаха телефона HTC Wildfire който бяха ми го откраднали пред 3 месеца! (happy) (happy) (happy)


road runner

Я д****ба , щастливец! Евал брат :)

hotblooded

Цитат на: alishanov в 11 Февруари 2012 16:20:38
Колеги,снощи полицаите ме направиха щастлив намериха и ми върнаха телефона HTC Wildfire който бяха ми го откраднали пред 3 месеца! (happy) (happy) (happy)
Е значи е имало полза от подаваш оплакване и да пишеш 2 часа в районното.

Vas

За първи път чувам родната милиция да открие нещо  ;D

Pyrhel

Най-напред да честитя на Alishanov!

Vas, намират ги, много е важно да се напише точния квартал, за да отидат при точните хора... Въпросните хора предпочитат да върнат откраднатия предмет пред боя. В това отношение не е безнадежно положението :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

Цитат на: Vas в 11 Февруари 2012 18:06:49
За първи път чувам родната милиция да открие нещо  ;D
Направили са визитация на контингента. Полицията може да намери всекиго и всичко, само трябва да им кой на ги ръчка да работят. А точно това се случва рядко - като трябва да се направи нещо за да се "вдигнат акциите" или е обран (пострадал) някои големец

PcMan

Браво ! Казаха ли как са го намерили ? СРС се използва само при съдебно разследване (пример домашен грабеж, вкл. телефона) и разрешение от прокурор, до колкото знам. То иначе си продавам телефона и утре отивам в полицията, след Х време е при мен, а в България ако става дума за далавера - сме първенци.

hotblooded

 СРС се използва само ако за това което те дебнат се полагат повече от 5 години пандиз !

Vasilev

Няма нужда от СРС-та. Напълно достатъчно е просто да има батерия в телефона, за да се намери (стига да имат желание органите на реда).
Честито за върнатия телефон.

PcMan

СРС не означава само подслушване, за прословутото локализиране на телефона по IMEI говорех, което пак е СРС  ;D Т.е. трябва пак да важи това, което каза hotblooded
Няма как законно да стане с "желание" без съдебно решение за проследяване. Повтарям, законно. Поне така трябва да е. Ако може и с познати, излиза че същите познати може да локализират който си искат imei. Малко нереално ми се струва, да става ей така, за един телефон без съдебно дело и специални разрешения да се проследи, това в закона не виждам как може да го има.


Vasilev

Може и така да е, нямам понятие за този закон. Мисълта ми е, че няма нужда някаква сериозна работа да се върши. Те IMEI-те на телефоните така или иначе са си локализирани в регистрите. Ако е така както казваш, трябва да се заведе дело срещу известен или неизвестен извършител и да се точи с месеци, за да има законово основание да се търси. А мисълта ми беше, че стигне ли се до търсене, може да се намери моментално.

tha22don

На бащата така му откриха откраднатия телефон. Пуснахме жалба с IMEI-а и след месец някъде или повече му се обадиха, че са го намерили. Какво са правили и къде са го търсили - тяхна си работа. На тях са им ясни кой ги краде и кой ги пласира. Аз на Android-a ми съм му сложил приложение за вкл. на GPS-a фоново през web сайт, ако някой реши да си го прибере  8)

alishanov

Процедурата е следната: Пускам жалба в полицията и задължително се пише в нея че телефонът е откраднат а не загубен(защото никой няма да ти го търси ако си го загубил) и задължително трябва да имаш приятели в полицията!След това има гратисен период от две седмици в който се изчаква да се види да ли някой ще върне открадната или намерена вещ,след този период жалбата отива при прокуратурата и след като прокурора разреши търсене на откраднатият телефон жалбата се връща до полицията и те подават информация на мобилният оператор с който имам договор че телефон с IMEI- ............ се издирва и чрез този IMEI независимо има или няма карта стига телефонът да е включен  мобилният оператор локализира с точност до 10 м. от най-близката мобилна клетка къде се намира телефонът,а най добре се получава като се включи телефонът с SIM карта така направо крадеца кани полицаите на гости защото както всички знаем като вземеш SIM карта тя се води на личната ти карта!

П.С. И още по-лошото е че човекът който е вземал телефона е мой колега където работя!Вече знам кой е!Сега се чудя какво да го правя!?!?!?!?!?! ::) ::) ::) (hammer)

alishanov

Цитат на: Vasilev в 11 Февруари 2012 20:02:25
Може и така да е, нямам понятие за този закон. Мисълта ми е, че няма нужда някаква сериозна работа да се върши. Те IMEI-те на телефоните така или иначе са си локализирани в регистрите. Ако е така както казваш, трябва да се заведе дело срещу известен или неизвестен извършител и да се точи с месеци, за да има законово основание да се търси. А мисълта ми беше, че стигне ли се до търсене, може да се намери моментално.

Да колега,прав си !Завежда се дело неизвестен извършител! (thup)

alishanov

Цитат на: tha22don в 11 Февруари 2012 22:30:45
На бащата така му откриха откраднатия телефон. Пуснахме жалба с IMEI-а и след месец някъде или повече му се обадиха, че са го намерили. Какво са правили и къде са го търсили - тяхна си работа. На тях са им ясни кой ги краде и кой ги пласира. Аз на Android-a ми съм му сложил приложение за вкл. на GPS-a фоново през web сайт, ако някой реши да си го прибере  8)

Колега, каква програма си сложил?Защото аз бях сложил една но тя работи само ако има SIM карта в телефона!

alishanov

Цитат на: hotblooded в 11 Февруари 2012 16:47:11
Е значи е имало полза от подаваш оплакване и да пишеш 2 часа в районното.

ДА!!! (thup)

Vasilev

Цитат на: alishanov в 14 Февруари 2012 22:43:10
чрез този IMEI независимо има или няма карта стига телефонът да е включен  мобилният оператор локализира с точност до 10 м. от най-близката мобилна клетка къде се намира телефонът

Наистина ли ти казаха, че телефона трябва да е включен, за да се намери?  (omg)

hotblooded

Цитат на: Vasilev в 14 Февруари 2012 22:53:13
Наистина ли ти казаха, че телефона трябва да е включен, за да се намери?  (omg)
трябва да  има батерия.... иначе да си го изключил от копчето не е достатъчно (техника, баджанак, техника.....)

Vasilev

Цитат на: hotblooded в 15 Февруари 2012 00:40:15
трябва да  има батерия.... иначе да си го изключил от копчето не е достатъчно (техника, баджанак, техника.....)
Точно това имах предвид  (thup) Просто се чудех дали не използват като извинение, че телефона не е включен и не могат да го намерят.

tha22don

Цитат на: alishanov в 14 Февруари 2012 22:47:40


Колега, каква програма си сложил?Защото аз бях сложил една но тя работи само ако има SIM карта в телефона!

https://www.mylookout.com/

Антивирусна, backup и включва GPS-a на телефона през сайта им. Изисква регистрация на сайта им първо.
Програмката се тегли от маркет-а. Има безплатна и платена версия. Аз ползвам безплатната. За момента като включа Wi-Fi-то на GSM-a (понеже нямам мобилен нет) сканира приложенията и прави backup на снимките предимно и ги праща на пощата, с която си се регистрирал. Още не съм тествал GPS-откриването през сайта им. Трябва един ден да си поиграя, за да видя как е.


escobar

На един юнак, на който му гепиха телефона, директно му казаха, че в техния район към момента търсят над 100 телефона и ако иска неговия да е 101 - окей, но ако шари 100 лева отива първи в списъка.
100 лева и изскочи за отрицателно време.
На една позната на бащата и дръпнаха синджирче на пазара - описала е извършителите, директно са я вкарали в патрулката, директно в катуна, директно тия двамата ли бяха и всичко разрешено за по-малко от 24 часа.

hotblooded

Цитат на: escobar в 15 Февруари 2012 10:43:08
На един юнак, на който му гепиха телефона, директно му казаха, че в техния район към момента търсят над 100 телефона и ако иска неговия да е 101 - окей, но ако шари 100 лева отива първи в списъка.
100 лева и изскочи за отрицателно време.
На една позната на бащата и дръпнаха синджирче на пазара - описала е извършителите, директно са я вкарали в патрулката, директно в катуна, директно тия двамата ли бяха и всичко разрешено за по-малко от 24 часа.
Наистина се стараят понякога. Но наскоро на един дядо му бяха разбили мазето и му бяха взели земеделски сечива + зимнина... В районното го отсвириха като му казаха че и да пише - нищо не могат да направят. Въпреки това аз съм на мнение че трябва да се оплакваме ако недай боже ни откраднат нещо - каквото и да е..

alishanov

Цитат на: Vasilev в 14 Февруари 2012 22:53:13
Наистина ли ти казаха, че телефона трябва да е включен, за да се намери?  (omg)

Да!

alishanov

Цитат на: tha22don в 15 Февруари 2012 09:35:39
https://www.mylookout.com/

Антивирусна, backup и включва GPS-a на телефона през сайта им. Изисква регистрация на сайта им първо.
Програмката се тегли от маркет-а. Има безплатна и платена версия. Аз ползвам безплатната. За момента като включа Wi-Fi-то на GSM-a (понеже нямам мобилен нет) сканира приложенията и прави backup на снимките предимно и ги праща на пощата, с която си се регистрирал. Още не съм тествал GPS-откриването през сайта им. Трябва един ден да си поиграя, за да видя как е.

Колега,ще те разочаровам!Аз бях с тази програма и не можеше да ме локализира може би защото съм безплатната версия,сигурно ако се ползва платената ще ме намира но знае ли човек!!! ::)

alishanov

Цитат на: hotblooded в 15 Февруари 2012 10:51:43
Наистина се стараят понякога. Но наскоро на един дядо му бяха разбили мазето и му бяха взели земеделски сечива + зимнина... В районното го отсвириха като му казаха че и да пише - нищо не могат да направят. Въпреки това аз съм на мнение че трябва да се оплакваме ако недай боже ни откраднат нещо - каквото и да е..
Прав си колега,трябва да си търсим правата иначе ще сме си все така мачкани и окрадени!

tha22don

Цитат на: alishanov в 15 Февруари 2012 18:00:00
Колега,ще те разочаровам!Аз бях с тази програма и не можеше да ме локализира може би защото съм безплатната версия,сигурно ако се ползва платената ще ме намира но знае ли човек!!! ::)
Открива го...условието е - да е пуснат Wi-Fi модула на телефона и да се е свързал към интернет. Нещо с GPS-a само да го включва, май не става...принципно съм само на 2G мрежа, за да не ме таксуват за 3G данни...
Преди малко го пробвах. През сайта натиснах бутона за "Липсващо у-во". Там почват да текат 3 мин. Ако не го локализира до 3 мин. праща мейл, когато го локализира. Така стана и при мен. След като се включих към домашния Wi-Fi рутер с телефона, веднага ми пратиха мейл, че са го локализирали - точност 100-тина метра. Пробвах и функцията за пускане на звука от сайта - също работи...да не се налага обаче цялата процедура... :P

PcMan

#26
Настройки -> поверителност -> възст. на фабрични данни (ако е на английски hard reset) и по цял ден ще го откриете с приложение/програма през интернет. Разбира се ако го е откраднал циганин и се реагира бързо има шанс. Топ моделите на samsung имат samsung dive за компота, и от всички apps, за които знам тя е най-добрата. Само където съм с Арката на Сони и няма как да имам dive, но има подобно. Топ смартфон без пакет/тарифа с интернет - смисъл голям - спестени 5лв на вивако, 6.40 (до края на февруари) на мтел, и то за неограничени ;D