1.6 Zetec - пластмасов и метален колектор

Започната от Pyrhel, 22 Юли 2016 20:37:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Каква е разликата между 1.6 Зетек с пластмасов и метален колектор? И 2та сарейтнати на 90 коня, има ли някаква друга разлика освен материала? Взаимно заменими ли са?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


К.Методиев

Няма еднакви са.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

opex

#2
Същия алуминиев всмукателен колектор е и на 1.8 105кс.
Пластмасовия на 1.8 115кс и 2.0 е еднакъв, като изключим че при ескорт е по-различно захващането на клапана за празен ход само.
А при Ескорт 1.6 и 1.8 също няма разлика.
Разликата е диаметъра на дросела.

едит: "рейтнати" ...  (rofl)
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Pyrhel

Благодаря. Не ми дойде българската дума. Все още не мога да се сетя за нея :D
Питам, защото мисля да отнеса един 1.6 с пластмасов колектор и ако процне с обикновената газ да знам какво да правя :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

opex

Нее аз ти разбрах мисълта, но... не разбрах как си допуснал, че Форд може да си направят тоя труд :D
А ни съ прътсняяй 'ко процньи, имам един в мъзътъ  (rofl)
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Pyrhel

#5
Митальен? (drool)
A дросела на пластмасовия и металния еднакъв ли е и закрепването еднакво ли е? Сега се сещам, инжекторите дали ще могат да се прехвърлят от единия на другия?

Където каза за диаметрите на дроселите, това между 1.6 и 1.8?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

opex

Не, пластмасов имам.
Дроселите са еднакви като закрепване, ако идват от мондео може да има лека играчка със закрепването на жилото.
Инжекторите се прехвърлят да, никаква разлика. Вадят се с целия рейл, три винтчета го държат, само се внимава с уплътнителните гумички.

Имай предвид обаче, че при пластмасовите колектори леглата на инжекторите са изляти в него, докато при алуминиевия всмукателен колектор има отделна планка... injector sandwich plate и викат, която седи между главата и колектора, и трябва да я имаш.

Диаметрите на 1.6 1.8 и 2.0 са различни, на 1.8 105 и 115кс са еднакви, на 1.8 130 е като на 2.0.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

К.Методиев

Мамини при мондео на 1,8 и 2,0 са с еднакви колектори, само на 1,6 е различен.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

opex

В сечението на портовете и дължината/сечението на рънерите ли е разликата или в нещо друго?
И предполагам това е при Мондео, при ескорт 1.6 и 1.8 пластмасовите са еднакви?
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique


К.Методиев

При мондео да, на колекторите пише 1.8/2.0 от зад, за ескорт нз точно как са, но да сигурно лечението е различно.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.