Продажба на кола с транзитни номера?!

Започната от Riddle, 12 Юли 2016 16:25:17

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Riddle

Как става тази хватка и възможна ли е изобщо?
Винт, забит с чук държи по-здраво от пирон, завъртян с отвертка.



К.Методиев

Ако са на физическо лице не става, регистрираш и тогава продаваш и тн.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

Riddle

Значи продаваш преди да вземеш транзитните или след като я регистрираш, така ли?
Винт, забит с чук държи по-здраво от пирон, завъртян с отвертка.


К.Методиев

Ако извадиш транзитни номера на физическо лице, не може да я прехвърлиш на друго име, отиваш в кат регистрираш си я на твое име с редовни номера плащаш си всичко и чак тогава може да я продадеш.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

Riddle

Оказа се че е въжможно, дори е доста разпространено, НО..... само за тази част от територията на България, която попада в района на КАТ София - град и област!  ::) И друг път съм попадал на коренно различна интерпретация на едни и същи закони, наредби и правила в КАТ София и другите областни Управления, но това вече е прекалено.... Пък после София не била България! Как да го повярващ това???
Винт, забит с чук държи по-здраво от пирон, завъртян с отвертка.


Pyrhel

Какво значи това, че можеш да я продадеш на някой, който ще я регистрира в София или сделката трябва да се извърши в района на София? Направо абсурдно звучи това...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Riddle

Цитат на: Pyrhel в 21 Юли 2016 18:58:46
Какво значи това, че можеш да я продадеш на някой, който ще я регистрира в София или сделката трябва да се извърши в района на София? Направо абсурдно звучи това...

Абсурдно, но факт! Има специален формуляр, в който се попълва името на продавача и името на купувача и прехвърлянето става с временен талон и транзитни номера. Този формуляр обаче се приема само в КАТ София, а те обслужват града и областа. В други областни управления не се приемат. Няма данни дали навсякъде в страната е така, но в повечето управления е факт.
Винт, забит с чук държи по-здраво от пирон, завъртян с отвертка.


Riddle

Време е да завършим и тази сага. Хватката се оказа напълно възможна, въпреки песиместичното отношение на колегата К.Методиев. Аз лично го направих два пъти и то извън София. Първият път стана в Пазарджик, попълнихме един фърчащ договор за покупко продажба и оставих купувача на гишето да чака. Обади ми се след половин час, че искали да ме видят на гишето - служителката каза, че трябвало да оставя поне едно копие на ЛК. При следващата кола бях по-внимателен, още повече че купувача беше от Бургас и не исках да ме викат и там да се показвам на гишето :) Направих копие на ЛК и подписахме договора пред нотариус. Оказа се, че е възможно да се направи и с временен талон, с материален интерес, но по друг член от закона, който поволява това да стане за доста по-малко пари (до 5000лв. материален инерес таксата на нотариуса е 36 лв.). С тези документи купувача мина през гишетата на КАТ Бургас като на парад!
Дано тази информация ви бъде полоезна и на вас!
Винт, забит с чук държи по-здраво от пирон, завъртян с отвертка.


К.Методиев

Интересно, аз когато се интересувах от тази сага лятото се оказа, че става само в София и то ако се регистрира в София, но явно е възможно.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

sers

Цитат на: Riddle в 06 Ноември 2016 18:47:32
Време е да завършим и тази сага. Хватката се оказа напълно възможна, въпреки песиместичното отношение на колегата К.Методиев. Аз лично го направих два пъти и то извън София. Първият път стана в Пазарджик, попълнихме един фърчащ договор за покупко продажба и оставих купувача на гишето да чака. Обади ми се след половин час, че искали да ме видят на гишето - служителката каза, че трябвало да оставя поне едно копие на ЛК. При следващата кола бях по-внимателен, още повече че купувача беше от Бургас и не исках да ме викат и там да се показвам на гишето :) Направих копие на ЛК и подписахме договора пред нотариус. Оказа се, че е възможно да се направи и с временен талон, с материален интерес, но по друг член от закона, който поволява това да стане за доста по-малко пари (до 5000лв. материален инерес таксата на нотариуса е 36 лв.). С тези документи купувача мина през гишетата на КАТ Бургас като на парад!
Дано тази информация ви бъде полоезна и на вас!
Колега случаят ми е следния, закупих кола с транзитни номера на физическо лице (продавача) който ми написа един хвърчащ договор. Сега въпросът е аз ще мога ли да я регистрирам с тези документи в кат извън София или ми трябва и договор пред нотариус за 36 лв. Който спомена?