Джанти за мондео мк3 16" или по-големи

Започната от V.Buzev, 23 Юни 2015 19:56:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

V.Buzev

Не съм търсил дали има друга подобна тема за това предварително се извинявам.
Решил съм да си закупя още един комлект алуминиеви джанти 16" или 17" но с доста по-малко ЕТ от предписаното и малко по-широки - поне 7". Въпросът ми е ЕТ35 малко ли е, и ще опира ли в калниците ако е по-натоварена колата?


Dmitarcho

Имам оригинални за Мондео, Джия модел. Ще ги боядисвам, че лака се беше олющил. Но са 6.5 J .... Ако имаш интерес, драсни едно л.с.
Ще кача една снимка, да ги видиш като модел. Нямат иначе кривини,заварки и тем подобни. Просто погрозняха, защото ги карах зимата. Ще ги минавам на пясък...после хубава боя... Или ще ги продавам, или ще ги оставя пак за зимата.


17 цола са :) Имам летни гуми....но един сезон им е много ;)
Ръца Пръца

V.Buzev

Да, този модел съм го гледал, но някак си 6,5 J за 17" не ми се вързва. Гледам в Рено форума джанти 17" 7J от Лагуна 2 с ЕТ50, и само трябва леко да се престърже централния отвор. Само трябва да накарам жената да ги намести с фотошопа на някоя снимка на мондеото :). Но някак си по ме влече малкото ЕТ. На мегана ми са 15" 7J с ЕТ25 и стоят доста по добре отколкото оригиналните с по-голямо ЕТ и по тесни!

jasen77

Здравей.Ето ка са 17-ки с ЕТ40 и гуми 225/50/17:



Не опират никъде-пробвал съм с 5 човека в колата-но ми се струва че ако сложа и 100-150 кила в багажника,може и да опре при дупка в пътя.

V.Buzev

Цитат на: jasen77 в 07 Юли 2015 03:12:02
Здравей.Ето ка са 17-ки с ЕТ40 и гуми 225/50/17:
.....
Не опират никъде-пробвал съм с 5 човека в колата-но ми се струва че ако сложа и 100-150 кила в багажника,може и да опре при дупка в пътя.

Изглежда доста добре. Единствено това ме притеснява да не е да застъргват гумите в ръбовете на калниците, защото ми се струват доста меки задните пружини на моето мондео.

jasen77

И на моето са меки задните пружини,но още не са ми опирали-хем са точно 7J джантите
А на тази снимка:

е с гуми 225/45/17- още повече място има с тях.-с този размер на 99 процента няма да опре

Mondeicho

Ето и една снимка със 7.5 J, 17ки на 215/55/17:


Не опират никъде дори и натоварена. Изпробвано.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

за оригинални джанти е ясно че няма да опират все пак и 18ки се събират ,но за ЕТ40 с по широчки гуми аз имам подозрения ,това са близо 2 см навън

V.Buzev

Иииии тая тема съм я забравил :).
Благодаря за мненията и снимките. Вече съм със 17' ЕТ45, 7,5J с гуми 225/45/17:



Предните са ми застанали идеално по калника, но задните не са и леко ме дразнят, но съм си запазил предните дискове старите, за да ги дам на стругар да ми направи фланци и смятам че всичко ще заспи :).

Mondeicho

Поне на снимките изглежда джиджано... (fe)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.