Камери и радари - Действие и противодействие

Започната от Artur_111196, 21 Септември 2011 15:26:02

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

hotblooded

Инфрачервена подсветка, не е светкавица...  В корпуса няма място и за радар, но пък техниката се развива постоянно


Dmitarcho

Иво, чете ли статията ? Вградени датчици в асфалта преди камерата, засича средната скорост до камерата и ако трябва - снима. За сега щели да са експериментално. Твърде найвно ми се струва. А и не знам някъде по света да има подобна практика - пак ли ще мислим само как да смучем от народа :)
Ръца Пръца

hotblooded

Датчици в асфалта да засичат средна скорост...  Зае6и.. Има и друга версия че това си е Big Brother -  ДАНС едишън...

V.Buzev

Бе не знам на ДАНС, на пътното ли са какво са ама същите ги има и по Хаинбоаз. Юли месец като минавах през прохода попътно за Бургас огледах че ги имаше на 2-3 места и ми направи впечатление че са по-различни от стандартните трафик камери, но пък нямаше никъде табела/обозначение за контрол на скоростта с камера!
Така че от сега нататък с едно на ум за по-висока скорост, че не се знае кой от къде дебне.

Pyrhel

Това на асфалта е кога да те виждат (т.е. кога да хващат номера), уж. В София малко преди светофарите има същите прорези в асфалта, уж за умните светофари, които да държат повече време зелена светлина в посоката с повече трафик.

След като няма знаци и никъде не се споменава - няма проблем. Иначе са изникнали на много места.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

momo76

Тези камери се водят преброителни. След колко е натоварен трафика, то на доста места си има и табели. Идеята е на по късен етап да следят стикерите за гражданска и винтка.

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

AlexanderBozhinov

На бул.Д.Николаев ще слагат точно под моста ,след автомовлата и гумите камерка.

martin1977

А и говорят, че ще премахнат предупредителните знаци за камера.

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


valyo08


Dmitarcho

Няма камера там...някой си е играл да пари кутия...и я бучнал там, да стряска хората :)
Ръца Пръца